Τετάρτη, 04 Σεπτεμβρίου 2013 18:53

ΑΟ Σύρου – ΑΟ Μυκόνου [LIVE]

Διαβάστε λεπτό προς λεπτό, την live εξέλιξη του σημαντικού φιλικού αγώνα ΑΟ Σύρου – ΑΟ Μυκόνου.

ΑΟ ΣΥΡΟΥ - ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 3-2 ΤΕΛΙΚΟ

Περισσότερο ρεπορτάζ εδώ

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΔΩ

Λήξη αγώνα ο ΑΟ Σύρου επικράτησε 3-2 επί του ΑΟ Μυκόνου με τους γηπεδούχους να πιάνουν καλή απόδοση επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί για το φετινό πρωτάθλημα.

87΄ Ο Ιάκωβος Σταματίου (manofthemats) πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα του και 2ο προσωπικό του βάζοντας εκ νέου μπροστά στο σκορ τον Α.Ο. Σύρου με 3-2.

85' ο Πανέτας έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, με κεφαλιά, ισοφάρισε σε 2-2 για λογαριασμό του ΑΟ Μυκόνου.

80' ο Α.Ο. Σύρου έκανε την ολική ανατροπή, καθώς ο Β. Περιάλης με κοντινό πλασέ έκανε δύο τα τέρματα για τον ΑΟΣ.

67' ο Σταματίου «ανοίγει» λογαριασμό με την πρώτη του κιόλας συμμετοχή με τον ΑΟΣ, καθώς ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του με κοντινό πλασέ.

63'ο Α.Ο. Σύρου χάνει διπλή ευκαιρία, με τους Μαραγκό και Δημητρακόπουλο.

57' ΓΚΟΛ Ο ΑΟ Μυκόνου μπήκε μπροστά  στο σκορ με 0-1 μετά από εύστοχη κεφαλιά του Βαλαμούτη.

56' ο Κρητικός έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ, το σουτ του Τσάλμα μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

51΄ο Ιάκωβος Σταματίου έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία, καθώς το πλασέ που επιχείρησε πέρασε λίγο έξω από την εστία του ΑΟ Μυκόνου.

Εντός του αγωνιστικού χώρου για τον ΑΟ Μυκόνου πέρασαν οι: Νάζος, Ξένος, Τσάλμας, Καρατζάς.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να έχουν πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους.

Για τον ΑΟ Σύρου έχουν περάσει στον αγωνιστικό χώρο οι: Κρητικός, Δημητρακόπουλος, Σταματίου, Πρίντεζης, Κόκκαλης, Συριανός, Πάπι, Γ. Περιάλλης, Β Περιάλλης, Δημόπουλος και Μαραγκός.

AO SYROU-AO MYKONOY FILIKO 2

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε, με τις δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια, έχοντας και οι δύο καλές στιγμές αλλά το σκορ να παραμένει στο 0-0.

Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο ΑΟ Μυκόνου είχε διαδοχικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, όταν αρχικά ο Καραμαλίγκας έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση το σουτ του Μπαλλή και στη συνέχεια ο τερματοφύλακας του Α.Ο. Σύρου, απόκρουσε σουτ από τον Μύρτυνα.

42΄Σουτ του Καμπάνη μόλις άουτ

AO SYROU-AO MYKONOY FILIKO 1

40' Ο Λυμπερόπουλος πάσαρε ωραία στον Καρπαθάκη, με τον δεύτερο να επιχειρεί σουτ έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

30' Αλλαγή για τον ΑΟ Μυκόνου, ο Καρατζάς πέρασε στη Θέση του Αργυρόπουλου.

Βρισκόμαστε στο 27' και οι δύο ομάδες προσπαθούν να παίξουν επιθετικό ποδόσφαιρο, ωστόσο μέχρι στιγμής ο ΑΟ Σύρου μετρά την κλασική ευκαιρία με την κεφαλιά του Βελέτζα στο 20΄.

20΄ Οριζόντιο δοκάρι για τον ΑΟ Σύρου μετά από κεφαλιά του Βελέτζα.

16΄Στο πρώτο τέταρτο του αγώνα το παιχνίδι έχει καλό ρυθμό, με τις δύο ομάδες να είναι πολύ κινητικές.

8' η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης είναι για τον ΑΟ Σύρου, ο οποίος απείλησε μέσα από την περιοχή με κεφαλιά του Βελέντζα, που πέρασε όμως άουτ.

AO SYROU-AO MYKONOY FILIKO

Οι Συνθέσεις

Α.Ο. Σύρου: Καραμαλήγκας, Σούρλας, Βαβουράκης, Αμπτούν, Τζώρτζης, Ελ Κάντι, Τερόλλης, Ξυγκάκης, Βελέντζας, Σταμούλης, Γ. Περιάλης.

Α.Ο. Μυκόνου: Πουλάκης, Μήτρακας, Μύρτυνας, Μπαλλής, Καρπαθάκης, Αργυρόπουλος, Καρακάσογλου, Καμπάνης, Καρράς, Λυμπερόπουλος, Καλαϊτζίδης.

Ο αγώνας ξεκινά σε λίγα λεπτά, ενώ πριν λίγο βραβεύτηκε και από τις δύο ομάδες ο Μητροπολίτης Σύρου κ.κ Δωρόθεος για την κοινωνική και ποιμενική του προσφορά.

Να θυμίσουμε σε όλους εσάς ότι ο ΑΟ Σύρου αγωνίζεται στην Α’ Κυκλάδων, ενώ ο ΑΟ Μυκόνου στην footballleague2. Αυτό θα είναι το πρώτο φιλικό για τον ΑΟ Σύρου, ενώ ο ΑΟ Μυκόνου έχει δώσει ακόμη δύο αγώνες με Πανναξιακό και Θύελλα Ραφήνας αντίστοιχα.

Θα παρακολουθήσουμε μαζί λεπτό προς λεπτό ένα σπουδαίο φιλικό, όπου θα βρεθούν αντιμέτωπες ο ΑΟ Σύρου και ο ΑΟ Μυκόνου.