Δευτέρα, 26 Αυγούστου 2024 22:27

Super League: Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε απέναντι στην Athens Kallithea αλλά έκανε το 2/2

Το 2/2 στο ξεκίνημα της Super League πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Μεντιλίμπαρ επικράτησε της Athens Kallithea με 2-1 στο “Γ. Καραϊσκάκης” και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με τον ΠΑΟΚ.

Η Athens Kallithea έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, ο οποίος δεν ήταν καλός στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο κατάφερε να βρει το γκολ της νίκης στο 77′ με σκόρερ τον Γιάρεμτσουκ που είχε περάσει πριν λίγα λεπτά στο παρκέ.

Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Βέλντε, έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν τα κατάφεραν.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Athens Kallithea ήταν ανώτερη και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ουλντρίκις, ωστόσο ο Γιάρεμτσουκ είπε την τελευταία λέξη και χάρισε τη δεύτερη νίκη στον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα.

Αντίθετα, αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους νεοφώτιστους, οι οποίοι κρατούν την ανταγωνιστική εμφάνιση της ομάδας στο “Γ. Καραϊσκάκης”.