Δευτέρα, 29 Αυγούστου 2022 21:42

Ισόπαλο το φιλικό με τον Απόλλων Σμύρνης για την ΑΕ Μυκόνου που επιστρέφει στο ''νησί των ανέμων''

Με μια ισοπαλία αποχαιρετά το Καρπενήσι η Α.Ε. Μυκόνου στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι στην πρωτεύουσα της Ευρυτανίας.

Η ομάδας της Μυκόνου αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Απόλλωνα Σμύρνης πραγματοποιώντας άλλη μια πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε ομάδα της Super League 2.

Παρά την κούραση από τις συνεχείς προπονήσεις οι παίκτες έδειξαν χαρακτήρα και έπαιξαν στα ίσα έναν πολύ καλό αντίπαλο από ανώτερη κατηγορία.

Ο Απόλλων προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο μέρος όμως στην επανάληψη η Α.Ε. Μυκόνου ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και έφτασε στην ισοφάριση οκτώ λεπτά πριν τη λήξη με πέναλτι που κέρδισε ο Παπιομύτογλου και εκτέλεσε εύστοχα ο Αντώνης Ζγκούρη.

Οι παίκτες θα κάνουν αύριο το πρωΐ μια ελαφριά προπόνηση και στη συνέχεια η αποστολή θα αναχωρήσει για τη Μύκονο, όπου και θα ολοκληρώσει την προετοιμασία της πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων!