Τετάρτη, 16 Μαΐου 2012 22:28

Νίκη στο φινάλε για την Θύελλα…

pan8iraikos-8yella-16-5-2012-1

Τη νίκη πήρε η Θύελλα στο θηραϊκό ντέρμπυ επί του Πανθηραϊκού με 2-1 αφού στο 85ο λεπτό Ξαγοράρης Κωνσταντίνος σημείωσε το «μοναδικό» σημερινό γκολ!

Θυμίζουμε ότι ο αγώνας είχε ξεκινήσει στις 4 Μαρτίου του 2012 στις 12.30 το μεσημέρι και τελείωσε σήμερα 16 Μαΐου 2012 στις 19.30.

PANTHIRAIKOS-THIELLA PROPILAKISMOI

Τότε… (4-3-2012)Syros raouzaios

Στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού ο αγώνας είχε διακοπεί στο 60ο λεπτό, λόγω επεισοδίων και ενώ το σκορ ήταν 1-1, τότε ο διαιτητής Αρμακόλας σημείωσε πέναλτι υπέρ της Θύελλας. Το σκορ είχε ανοίξει ο Πέκα για τον Πανθηραϊκό μόλις στο 1ο λεπτό ενώ η Θύελλα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Δαμίγο στο 8ο λεπτό. Στο 60ο λεπτό όπως προείπαμε, η Θύελλα κέρδισε πέναλτι…. Το οποίο εκτελέστηκε μετά από δυόμιση μήνες….

Σήμερα…. (16-5-2012)

Σήμερα ο αγώνας ξεκίνησε στο 60ο λεπτό με την εκτέλεση του πέναλτι, την οποία ανέλαβε ο Δαμίγος όμως ο Λευτέρης Λυγνός απέκρουσε κρατώντας ισόπαλο το σκορ. Όμως πέντε λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού και ενώ όλα έδειχναν ότι δεν θα αλλάξει κάτι, ο Ξαγοράρης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ από δεξιά ο Μπαλιάκας με κεφαλιά πέρασε στον αμαρκάριστο Ξαγοράρη και αυτός έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Με αυτή τη νίκη η Θύελλα καπάρωσε την 3η θέση στην βαθμολογία. Την Παρασκευή 18 Μαΐου οι Καμαριανοί θα ταξιδέψουν στην Σύρο για να αντιμετωπίσουν την τελευταία αγωνιστική, την Άνω Σύρο ενώ ο Πανθηραϊκός το Σάββατο θα υποδεχτεί τον Πάγο.

Πανθηραϊκός: (Φουστέρης Γ.), Λυγνος, Δεμιρτης Εμ., Βρεναγκρ Λ., Μυλωνας Σ., Νομικος Ε., Νομικος Ι., Αρβανιτης Ρ., Κελιδης Γ., Μηνδρινος Η., Πεκα, Λυγνος Ν.

Θύελλα: (Καντζελής Α.), Μηνδρινός Τ., Αργυρος Η., Λυγνος Χ., Μπαλιακας Μ., Δακουτρος Α., Γαλεος Κ., Δεναξας Σ., Ξαγοραρης Κ., Βλαβιανος Κ., Δαμιγος Ν., Αρβανιτης Χ., Γιουρελης Μ., Καραμολεγκος Ι., Καρρας Δ., Φουστερης Γ.