Κυριακή, 05 Φεβρουαρίου 2012 18:31

Νικη για τους παιδες της Μυκονου.

paides-aom-pagos-5-2-2012

Στην 10η αγωνιστική οι Παίδες της Μυκόνου έπαιξαν με αντίπαλο τον Α.Ο. Πάγου στο γήπεδο του Κόρφου με τελικό σκορ 7-2 για τους Μυκονιάτες.

ΓΚΟΛ Στο 16' ο Λυκούρης με πέρασμα από τον τερματοφύλακα έκανε σουτ με το αριστερό και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με 1-0.
ΓΚΟΛ Στο 21' ο Μαραγκός Γ. ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1 μετά από εύστοχο σουτ.
ΓΚΟΛ Στο 28' ο Δάμαη σουτάρει όμως η μπάλα πέτυχε το οριζόντιο δοκάρι και έτσι την μπάλα παίρνει ο Λυκούρης ώστε το σκορ γίνεται 2-1.
ΓΚΟΛ Στο ίδιο λεπτό (28') με σκόρερ τον Παππά που μετά από σέντρα μπροστά έριξε σουτ λίγο μετά από την περιοχή 3-1.
ΓΚΟΛ Στο 32' ο Ρούσσος Δ. σκόραρε για τον Α.Ο. Πάγου με γκολ ψηλοκρεμαστό.Σκορ 3-2.
Στο 2ο ημίχρονο υπήρχε περισσότερη άνεση για τον Α.Ο. Μυκόνου αφού κατάφερε να βάλει άλλα 4 γκολ.
ΓΚΟΛ Στο 49' ο Λυκούρης έδωσε το προβάδισμα της ομάδας του σε 4-2 με γκολ από προβολή του ποδιού του.
ΓΚΟΛ Στο 53' από Νάζο με εκτέλεση απευθείας φάουλ όπου η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα και το σκορ πια πολύ ευνοημένο για τον Α.Ο. Μυκόνου σε 5-2.
ΓΚΟΛ Στο 65' με κεφαλιά και στο 66' με σουτ πέτυχε πάλι ο Λυκούρης και το τελικό σκορ είναι 7-2 για τους γηπεδούχους με σκόρερ το Λυκούρη σε 5,τον Παππά σε 1 και τον Νάζο σε 1.
Οι παίδες της Μυκόνου φάνηκαν καλύτεροι ειδικά στο 2ο ημίχρονο επειδή έπαιζαν σχεδόν μονότερμα ενώ στο 1ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και έβαλαν 2 γκολ.