Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2019 12:57

Έμειναν στο ''Χ'' Θύελλα Καμαρίου και Κερατσίνι

Σε ένα ματς με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες που ολοκληρώθηκε πριν λίγο στο γήπεδο του Καμαρίου,  Θύελλα Καμαρίου και το Κερατσίνι μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς μένοντας στο 1-1.

Η ομάδα της Σαντορίνης μπήκε δυνατά στο πρώτο εικοσάλεπτο, όπου ήταν απειλητική. Από εκεί και πέρα το Κερατσίνι ισορρόπησε το ματς, χωρίς να δημιουργεί όμως ευκαιρίες. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι διατήρησαν ανούσια υπεροχή, ψάχνοντας συνεχώς την φάση που θα τους δώσει το γκολ, πράγμα που δεν κατάφεραν όμως να πετύχουν.

Οι ''Καμαριανοί''  προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με κεφαλιά του Ζέλο. Το Κερατσίνι αντέδρασε στο 26΄και σε μάι στατική φάση, ο Χατζησωφρονίου με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Το Κερατσίνι ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς στο 85΄ο Σκεντεράι αντίκρισε τη 2η κίτρινη κάρτα για θέατρο από τον ρέφερι, ενώ στο 91' ο προπονητής των φιλοξενούμενων αποβλήθηκε επίσης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο τέλος της αναμέτρησης δημιουργήθηκε ένταση έξω από τα αποδυτήρια, η οποία έληξε με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.

Οι καλύτερες φάσεις

8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ. Έγινε η σέντρα από τα δεξιά, ο Ζέλο βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής και με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0.

11' Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Φύτρος έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ.

26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ. Ο Χατζησοφρωνίου εκτέλεσε το φάουλ και ο Ντιρμίσι με κεφαλιά από την μικρή περιοχή ισοφάρισε.

29' Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Καραλής έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

39' Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Φύτρος έκανε το σουτ, ο Κούμπουλας απέκρουσε

40' Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Καραλής έκανε την κοντινή προβολή αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

---

46' Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Αργυρίου έκανε το σουτ, με τα πόδια έδιωξε ο Κούμπουλας.

70' Διπλή φάση για την Θύελλα. Ο Αργυρίου προσπάθησε να σκοράρει αλλά οι αμυντικοί του Κερατσινίου έδιωξαν την μπάλα πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια το σουτ του Καραλή κόντραρε.

72' Καλή φάση για το Κερατσίνι. Ο Αργυρίου έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα.

83' Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Αργυρίου έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε παράλληλα.

85' Ο Σκεντεράι αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα για το Κερατσίνι.

90' Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο προπονητής του Κερατσινίου, Καλύβας

Θύελλα Καμαρίου: Ανδριόλας, Ερρίκος, Μπουσάϊ (55' Μαλάι), Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Φύτρος, Ζέλο, Σιμιτσής (64' Γεωργιάδης) Αργυρίου, Καραλής (84' Μαυρομάτης), Ηλιόπουλος

ΑΠΟ Κερατσίνι: Κούμπουλας, Σφυρογιαννάκης, Μηλιώτης, Αγγελάκης, Βαττήσε, Χατζησοφρωνίου (88' Τριμπόνιας), Μπόρις (72' Καρέλης), Χαρίτος, Ελέζι (91' Σταυρόπουλος), Σκεντεράι, Ντιρμίσι (81' Ροκάι)