Κυριακή, 20 Μαρτίου 2016 17:36

Επιστροφή στις νίκες για τον Καρτεράδο

Μετά τις 1 Ιανουαρίου που είχε κατάκτηση την τελευταία του νίκη σε βάρος του Αστέρα Τραγαίας ο Καρτεράδος επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με 3-0 του Μαρπησσαϊκού, που πλέον βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Σαντορίνης, μετά από καλή εμφάνιση κατάφερε να σκοράρει 3 φορές (2-0 ημίχρονο) και να φτάσει σε μία εύκολη νίκη, που την φέρνουν στους 15 βαθμούς, ισοβαθμώντας στην 4η θέση με τον ΠΑΣ Νάξου.
Ο Κλουβάτος στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ, για να έρθει το γκολ του Σελιστάι στο 38' που έκλεισε το ημίχρονο με 2-0 υπέρ των γηπεδούχων. Στην επανάληψη η ομάδα του Λευτέρη Τζούρου κατέβασε στροφές, αλλά παρόλα αυτά κατάφερε να τριπλασιάσει τα τέρματα της με τον Φύτρο να πετυχαίνει στο 68΄το τελικό 3-0.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Βάιλα και των βοηθών του Ζώρζου και της κυρίας Ψαρρά.
Η σύνθεση του Καρτεράδου είχε ως εξής: Ξαγοράρης, Κυβρικοσαίος, Βαρμάζης, Φύτρος, Κλουβάτος Σ. (66΄Μήτσαινας), Μπινιέρης, Νομικός, Τζούρος (84΄Φέκας), Σελιστάι (73΄Κουλόλι), Αργυρός.
Αναπληρωματικοί: Ζαφειρόπουλος, Βαζαίος, Καφιέρης, Βλαβιανός.