Παρασκευή, 15 Μαρτίου 2024 00:58

Conference League: ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ πρόκριση του Ολυμπιακού στα προημιτελικά με εξάρα στη Μακάμπι!

Ο Ολυμπιακός τρέλανε ξανά την Ευρώπη! Έχοντας ηττηθεί με 4-1 στο πρώτο παιχνίδι στην έδρα της, η ομάδα του Μεντιλίμπαρ πήγε στη Σερβία και “απάντησε” με το ίδιο σκορ στη Μακάμπι Τελ Αβίβ για να φτάσει σε ένα ανεπανάληπτο 6-1 στην παράταση και να πανηγυρίσει μία ιστορική πρόκριση στους “8” του Conference League!

Ο Ολυμπιακός πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο με Ποντένσε, Φορτούνη και Ελ Κααμπί, με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ να μειώνει με πέναλτι του Ζάχαβι στο 57′, αλλά τους Πειραιώτες να στέλνουν το ματς στην παράταση με ένα “μυθικό” δεύτερο γκολ του Ελ Κααμπί με “ψαλιδάκι”.

Στον έξτρα χρόνο, ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε το θρίαμβό του, με τους Γιόβετιτς και Ελ Αραμπί να “γράφουν” το τελικό 6-1 και να στέλνουν την ομάδα τους στα προημιτελικά του Conference League.