Πέμπτη, 21 Σεπτεμβρίου 2023 21:51

Europa Conference League: Σπουδαία νίκη με ανατροπή του ΠΑΟΚ στη Φινλανδία!

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά με εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος νίκησε 3-2 στο Ελσίνκι και ξεκίνησε με το… δεξί στους ομίλους του Europa Conference League!

Ο «δικέφαλος του Βορρά» έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, αλλά με τρία γκολ στην επανάληψη διασφάλισε ότι θα φύγει με τους 3 βαθμούς από τη Φινλανδία.

Το 2-3 που διαμορφώθηκε αργά στις καθυστερήσεις με πέναλτι των γηπεδούχων, δεν μπορούσε να στερήσει από τους παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου τη χαρά για τη θετική πρεμιέρα στο 8ο γκρουπ της διοργάνωσης.

Ο ΠΑΟΚ ανανεώνει το... ευρωπαϊκό του ραντεβού για τις 5 Οκτωβρίου, όταν και θα αντιμετωπίσει Άιντραχτ Φρανκφούρτης στο γήπεδο της Τούμπας.

Η γερμανική ομάδα επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Αμπερντίν.