Παρασκευή, 01 Φεβρουαρίου 2013 22:03

Νίκη για το ΓΕΛ της Χώρας Νάξου.

Εύκολα επικράτησε χθες το Λύκειο της Χώρας της Νάξου, το οποίο νίκησε 5-0 το ΓΕΛ Τραγαίας, σε έναν αγώνα που έγινε στα πλαίσια των αγώνων του σχολικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου .

Στο πρώτο ημίχρονο το ΓΕΛ χώρα προηγήθηκε 1-0, με το Λύκειο της Τραγαίας έχει καλή απόδοση μέχρι το 45΄, όπου ο Καπίρης αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα.

Η επανάληψη ήταν πιο εύκολη για το ΓΕΛ Χώρας αφού κατάφερε να σκοράρει ακόμα τέσσερις (4) φορές και να καθαρίσει το ματς.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι: Μπανακάκης 1-0, Χαριζάι 2-0, Αυτογκόλ 3-0, Σέργης 4-0 και Κατινάς 5-0.

Επόμενος αντίπαλος για το ΓΕΛ Χώρας θα είναι το ΕΠΑΛ Φιλωτίου σε έναν αγώνα που θα γίνει πιθανότατα στις αρχές τις εβδομάδας.

ΓΕΛ ΧΩΡΑΣ: Σέργης Π, Λαγογιάννης Ν, Χαριζάι, Χότζα, Χριστοβαλάντης (Κασέμης), Μπανακάκις Ν, Ζάνος Λ, Μαράκης, Ψαρρός, Σέργης. Κατινάς.

ΓΕΛ ΤΡΑΓΑΙΑΣ: Βασιλάκης Μ, Κάγκανης, Λεγάκης, Κότσος (Χαμηλοθώρης Κ), Τσακωνιάτης (Χαμηλοθώρης), Καλαβρός, Βασιλάκης Μ (Μπαρδάνης), Μαράκης, Μανίος, Μανολάς, Καπίρης.