Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2011 23:11

Πάνθεον: Αποτελέσματα, σχόλια, βαθμολογία και πρόγραμμα

are8ousa

Το πρωτάθλημα ΠΑΝΘΕΟΝ 2011-2012 συνεχίστηκε και αυτή την εβδομάδα με ενδιαφέροντες αγώνας που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρων σε όσους βρεθούν να το παρακολουθήσουν  πίνοντας το ποτό τους ή το καφεδάκι τους στο café ΠΑΝΘΕΟΝ και απολαμβάνοντας την υπέροχη θέα.

ΣΧΟΛΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΠΑΡΟΥ-VOLCANO 2-5
Επανήλθαν στις νίκες οι VOLCANO, αν και στο πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκαν απέναντι στη μαχητική ΑΘΛΕΤΙΚ, που είχε ισοφαρίσει σε 2-2. Μετά οι τεχνίτες παίκτες των νικητών πήραν τον έλεγχο, ο πρόεδρος άθελα του έστειλε για... πάγο τον επικίνδυνο αντίπαλο σέντερ-φορ, σαν νέος Αβραάμ, είχαμε και κάτι τρακαρίσματα του Γιάνναρου με τον Αντώνη, οπότε τα πράγματα έγιναν πιο απλά. Μπίλλυ βελτιώθηκες, αλλά έχεις την ποιότητα για μεγάλα πράγματα. Γι αυτό σου τη ψιλολεω καμιά φορά...
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΠΙΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ 2-6
Ήταν εκεί στις αρχές του δεύτερου ημίχρονου, όταν η ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ ισοφάρισε σε 2-2 με το παρθενικό γκολ του Ηλία, που το χάρηκε με τη ψυχή του και τα φαντάσματα της περασμένης αγωνιστικής άρχισαν να πλανώνται πάνω από την ΠΙΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΛΙΖΑ. Έλειπε πάλι και η Βούλα, οπότε το μυαλό όλων μας πήγε ότι μπορούσε πάλι να γίνει το μαγικό! Όμως η ομάδα αντέδρασε, διορθώθηκαν κάποιες αγωνιστικές αλχημείες όπως η οπισθοχώρηση του Μπαλιου, ο Αντώνης με το πληθωρικό του παιχνίδι έδωσε σιγουριά και το εμπόδιο υπερπηδήθηκε. Τώρα ακολουθει μεγάλο ματς με τη LIVERCOOL, ενώ η ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ έχει την ευκαιρία να μαζέψει και άλλους βαθμούς καθώς προβάλλει σαν φαβορί απέναντι στους Γαλαταδες.{div float:right}{/div}
ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ-ΠΕΦΟ ΠΑΡΟΥ 6-3
Δεν ήταν άσχημη η εμφάνιση της ΠΕΦΟ, αλλά όπως έχω ξαναπεί η επίθεση των Αντιπαριων φέτος πεταει φωτιές. Τον Τάσο μου στενοχωρήσατε και δεν είναι σωστό. Νίκο για βαλε σαν πρόεδρος μια τάξη στην ομάδα για το πόσο θα παίζει ο καθένας. Γιάννη εγώ ξεκίνησα να φέρω τον ψηλό, αλλά βρήκε άλλο τρόπο να ανεβεί
ΠΑΡΤΟΥΖΑΝ-ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 8-7
Αποθέωση του ποδοσφαίρου. Η ΠΑΡΤΟΥΖΑΝ όταν έχει κέφια κενταει. Έβαλε 3-4 γκολ με γρήγορους θεαματικούς συνδυασμούς και εκπληκτικά τελειώματα. Μιλάμε 2-3 φορές πραγματικά χάζεψα με αυτά που κανανε οι 2 Γιάννηδες και ο Νίκος. Ο ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ είχε δυο προβλήματα. Πρώτον όταν παίζει σε περίοδο καζανιών, είναι σαν τους Μουσουλμάνους σε περίοδο ραμαζανιου, με τόσες σούμες που κατεβάζουν ορισμένοι, ονόματα δεν λέμε-υπολείψεις δεν θίγουμε! Δεύτερον τα νεύρα που έρχονται όταν στραβώνει το παιχνίδι, δεν αφήνουν την ομάδα να αποδώσει αυτό που μπορεί. Και τα παίρνει ο Ξυδης στο κρανίο που όλο χέρι του βάζετε...
DINAMO CUERVO-LIVERCOOL 3-6
Άλλη μια φορά εξαιρετικοί οι νικητές, που έχουν ενισχυθεί πολύ και είναι μαζί με την ΛΑ ΚΟΥΡΟΥΝΙΑ οι μόνες ομάδες χωρίς απώλειες μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Έστειλαν με την απόδοση τους μήνυμα ότι είναι ικανοί για όλα. Η DINAMO προσπάθησε, έπαιξε καλά, αλλά έχασε από ανώτερο αντίπαλο.
ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ-ΠΑΝΘΗΡΕΣ 11-4
Ξέσπασαν οι ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ και ντυμένοι σαν μοντελάκια με τη νέα εμφάνιση, σκόρπισαν τους Πάνθηρες. Έτσι γέμισαν με υπερηφάνεια τον χορηγό τους και φαντάζομαι ότι στο καφέ ΑΡΕΘΟΥΣΑ στο Δρυο θα υπήρχε πολύ κέφι. Κρατάμε από το παιχνίδι το υπέροχο γκολ του Δημήτρη από τους Πάνθηρες. Το θαυμάσαμε όλοι!
ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ-BLAUGRANA 3-1
Σε απόλυτη ισορροπία ξεκίνησε το ματς, μέχρι που ο Βραζιλιάνος γκολκίπερ είχε δυο μαζεμένες άτυχες στιγμές και δέχτηκε δυο γκολ από το πουθενά. Μετά ήταν δύσκολο για τους Αλυκιωτες να ξαναμπούν στο κόλπο. Έπαιζαν καλά, άλλαζαν τη μπάλα και φάνηκε το πρόβλημα τους στα τελειώματα. Μείωσαν, αλλά το τρίτο γκολ του Γιάννη και η καλή μέρα του Σωτήρη οδήγησαν στο τελικό σκορ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ-ΠΕΦΟ 6-3
ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΡΤΟΥΖΑΝ 7-8
ΝΥΚΤΕΡΙΔΕΣ-ΓΑΛΑΤΑΔΕΣ 5-2
Οι ΚΑΡΙΟΚΑΣ αποχώρησαν και οι αγώνες που είχαν δώσει αφαιρούνται. Έτσι η βαθμολογία διαμορφώνεται ως εξής.

{div float:left}{/div}