Σάββατο, 03 Ιουνίου 2023 01:34

Καλή εμφάνιση και τελικός για την Κ16 των Κανονιέρηδων Σύρου

Παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο και έχοντας πολλούς παίκτες σε σπουδαία μέρα, οι Κανονιέρηδες επικράτησαν του Πανθηραϊκού στον δεύτερο ημιτελικό του φάιναλ φορ της Κ16 που γίνεται στη Μύκονο και προκρίθηκαν στον τελικό, όπου σήμερα Σάββατο (3/6) στις 18:00 θα αντιμετωπίσουν την Αθλητική Ένωση Μυκόνου.

Η ομάδα του Πάρη Βάλβη ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφερε ουσιαστικά να εξασφαλίσει το εισιτήριο του τελικού από το πρώτο μέρος της αναμέτρησης, όπου προηγήθηκε με 3-0.

Το σκορ άνοιξε γρήγορα στο 3΄ ο Γιώργος Καμπάνης. Στο 23ο λεπτό του αγώνα ο Ερίκ Χάμζα με φάουλ από το κέντρο του γηπέδου έγραψε το 2-0. Στο 40΄ ξανά ο Καμπάνης σημείωσε το τρίτο τέρμα της ομάδας του. Στο 43΄ ο Ρούσσος έκανε 4 τα τέρματα της Συριανής ομάδας.

Επτά λεπτά αργότερα ο Πανθηραϊκός σημείωσε γκολ με πέναλτι του Παπαβασιλείου. Στο 50΄ ο Γιώργος Καμπάνης έκανε το 5-1, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Μπουντούρης το 6-1. Το τελικό 6-2 διαμορφώθηκε από τον Μοσχάτο με πέναλτι στο 60΄.

Διαιτητής ήταν ο Γιάννης Ζαράνης, με βοηθούς του Γιάννη Ρούσσο και Κωστή Μαλολλάρι.

Κανονιέρηδες (Βάλβης) : Βλάχος (55' Ρηγούτσος), Κουκουλάς, Βακόνδιος Γ. (55' Ραουζαίος), Βακόνδιος Δ, Μαραγκός (55' Αθανασίου), Νομικός (75' Κουκουλογιάννης), Καμπάνης (75' Μήτσκας), Ρούσσος, Μεντρί, Χάμζα, Ρούσσος (55' Μπουντούρης).

Πανθηραϊκός (Κρεμμύδας): Παπαϊωάννου (68' Καραμολέγκος), Μέση (41' Παναγιώτου), Καραγιάννης (68' Λουκάς), Χαΐνταράι (68' Σκοπελίτης), Τσάνο (75' Μαλούσι), Σέχου, Καβαλλάρης (41' Φύτρος), Μοσχάτος, Μέμα (51' Λιγνός), Παπαβασιλείου, Ζαμπέλης.