Τετάρτη, 07 Δεκεμβρίου 2022 08:43

Πήρε το ντέρμπι και σκαρφάλωσε στην κορυφή η Κ14 του Αίαντα Σύρου [vid]

Ο Άγιαξ δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον Α.Ο Μυκόνου στο ντέρμπι του Α ομίλου του πρωταθλήματος Κ14, επικράτησε 7-2 και «αγκάλιασε» την πρώτη θέση του ομίλου.

Η ομάδα του Σίμου Ρηγούτσου και Γιώργου Ρούσσου, άνοιξε το σκορ μόλις στα πρώτα 14 δεπτερόλεπτα!!! του αγώνα με τον Καλλίγερο. Στο 11ο λεπτό ο Μαύρος από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της Συριανής ομάδας.

Κόντρα στην ροή του αγώνα και με τον Άγιαξ να συνεχίζει να υπερέχει, οι Μυκονιάτες μείωσαν 2-1 στο 20΄ με τον Ντούπη.

Το 3-1 ήρθε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Πετσοπούλη. Στο 47΄, ξανά ο Πετσοπούλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Στο 20ο λεπτό του Β ημιχρόνου ο Ραφαήλ Καπέλλας έγραψε το 5-1, με τον Ζωγράφο να μειώνει 5-2 με γκολ στο 63΄. Τα δυο τελευταία τέρματα του Αγιαξ σημείωσε ο Καλλίγερος (65΄) και Καπέλλας (67΄), με το τελικό 7-2 να κρατάει τον Άγιαξ μόνο πρώτο στην κορυφή.

Διαιτητής: Ζαράνης, Βοηθοί: Σαργολόγος-Σαμοθράκης

Άγιαξ Σύρου (Ρούσσος-Ρηγούτσος): Ντουμάζιος, Βλάχος, Μπέστιας, Μαραγκός, Μαύρος, Ρουσσουνέλος, Τσιτσιούμης, Δρόσος, Πετσοπούλης, Καπέλλας, Καλλίγερος

Ρούσσος, Γιατσίδης, Σελαμάι, Τρόκα, Ντέμο Φ,Ντέμο Ο.

Α.Ο Μυκόνου (Σερτζόγλου): Μπροζάνι, Ντρέτσα, Όντρι, Ζωγράφος, Νίπολλι, Αμπάζι, Ζντραβα, Παπακωνσταντίνου, Ντούπης, Χότζα, Καλαμάρας