Κυριακή, 30 Οκτωβρίου 2022 01:41

Φοβερό ματς με 8 γκολ και νικητές τους Κανονιέρηδες Σύρου απέναντι στον Αίαντα [vid]

Φανταστικό παιχνίδι με νικητές του Κανονιέρηδες Σύρου έγινε στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων. Στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, οι Κανονιέρηδες επικράτησαν 5-3 του Άγιαξ σε παιχνίδι διαφήμιση για το Κυκλαδίτικο ποδόσφαιρο.

Η ομάδα του Πάρη Βάλβη (απουσίασε ο Τσούκος λόγο ίωσης), προηγήθηκε 3-0 στις αρχές του Β ημιχρόνου με γκολ του Νομικού και Καμπάνη (2). Οι μικροί αθλητές του Παναγιώτη Ραμπαβίλα δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, σημείωσαν 2 τέρματα σε διάστημα 2 λεπτών (Αρώνης-Στεφάνου) βάζοντας «φωτιά» στο παιχνίδι. Ο Χάμζα που ήταν ο άνθρωπος του ματς, έδωσε ξανά προβάδισμα στην τυπικά γηπεδούχο ομάδα, με τον Καπέλα να μειώνει σε 4-3. Το τελικό 5-3 διαμορφώθηκε από τον Χάμζα στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής: Αγγέλου, βοηθοί: Ζαράνης-Γεωργάρας

Βαλένθια Σύρου (Βάλβης): Βλάχος, Κουκουλάς, Βακόνδιος, Γ, Βακόνδιος Δ, Μαραγκός, Νομικός, Καμπάνης, Ρούσσος, Μεντρί, Χάμζα, Μπουντούρης

Ραουζαίος, Φρέρης, Μήτσκας, Ρούσσος, Ρηγούτσος

Άγιαξ (Ραμπαβίλας): Καραμολέγκος, Καπέλλας, Δρόσος, Χαϊντίνι, Στεφάνου, Αρώνης, Βουτσίνος, Μιχάλοβιτς, Ρουσσουνέλος, Γκοτζάι, Καπέλλας Ρ