Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019 22:16

Κ14: Ακόμα μία σημαντική νίκη για τον Α.Ο. Μυκόνου

Ακόμα μία σημαντική νίκη πήρε η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου απέναντι στον Αίαντα Σύρου και πλέον βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας για τον 1ο όμιλο του Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Το σκορ για του γηπεδούχους άνοιξε στο 1ο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 32' με σκόρερ τον Τσιφούτη. Το 2-0 έγινε στο 50ο λεπτό με τον Τσόπελα και ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 56' έκανε το 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 60' ο Γιάννης Τσιφούτης, δίνοντας στην ομάδα του Μάκη Πούλου ένα σημαντικό τρίποντο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας με βοηθούς του κ.κ. Νομικό και Κουκά

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Τόλιας, Μάρκου, Κυριαζίδης, Γκόγκα, Κουτρούτσος, Κατσικαλάκης, Παχατουρίδης, Ρουστέμι, Μάνος, Τσιφούτης, Τσόπελας,

Αγωνίστηκαν και οι: Μπάλα, Μιχάσι, Παπαδημητρίου, Μπεσίρι, Μπαλλί, Πετρί, Σαμιωτάκης

Αίαντας Σύρου (Φραγκιάς): Κορφιάτης, Κουκούλης, Γιατσίδης, Καπέλλας, Ρούσσος, Αρώνας, Γουάζι, Καρδάτος, Τσικούδης, Στεφάνου, Κατταμπούνας,

Αγωνίστηκαν και οι: Ρούσσος, Τόσκα, Μπυράκης, Ξανδάκης, Τσιτσιουμής, Χάλαρης