Σάββατο, 16 Μαρτίου 2019 20:49

Εύκολη επικράτηση με 1-6 για τους Κανονιέρηδες Σύρου απέναντι στον Νέο ΑΟ Σύρου

Οι Κανονιέρηδες Σύρου πήραν εύκολη νίκη με 1-6 κόντρα στον Νέο ΑΟ Σύρου για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ12 Windoor του 1ου ομίλου, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας με 21 βαθμούς, ενώ ο Νέος ΑΟ Σύρου βρίσκεται στην τρίτη θέση με 14.

Δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Καμπάνης και Βλάχος.

Οι Κανονιέρηδες πήραν νωρίς προβάδισμα με τον Βλάχο να κάνει το 0-1 στο 9’ και ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 στο 16’. Οι γηπεδούχοι έκαναν την πρώτη φάση τους με τον Μαραγκό στο 18’ αλλά οι φιλοξενούμενοι πίεζαν συνεχώς και πέτυχαν το 0-3 με τον Καμπάνη στο 20’.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Νέος ΑΟ Σύρου μείωσε σε 1-3 με τον Ξανθάκη στο 38’. Η ομάδα του Τζώρτζη ήταν συνεχώς στην επίθεση και πέτυχε ακόμα τρία τέρματα.

Στο 42’ ο Καμπάνης έκανε το 1-4, ο Ρούσσος ένα λεπτό αργότερα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-5 και ο Χάμζα διαμόρφωσε το τελικό 1-6 στο 53’.

Διαιτητής του παιχνιδιού ήταν ο κ. Καλόγερας.

ΝΕΟΣ  ΑΟ ΣΥΡΟΥ (Φρέρης): Ζάννες, Ξανθάκης, Συκουτρής, Μαραγκός (46’ Χαραράς), Καπέλλας, Ξενικάκης, Αρακάς (53’ Τάνταλος), Χαϊντίνι Ε., Σκορδίλης (50’ Χαϊντίνι Λ.)

ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ ΣΥΡΟΥ(Τζώρτζης): Ρηγούτσος, Ραουζαίος, Μαραγκός (44’ Βακόνδιος), Καλλίγερος, Νομικός, Καμπάνης, Βλάχος (39’ Φρέρης), Χάμζα, Ρούσσος (50’ Κλώνος)