Παρασκευή, 09 Μαρτίου 2018 21:52

«Σπάει» τα κοντέρ η Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου [pics-vid]

Η Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου κατάφερε να πάρει μια ευρεία νίκη με 0-6 επί του γηπεδούχου Α.Ο. Σύρου στο παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων και διατήρησε το αήττητο στον πρώτο όμιλο καθώς και την πρώτη θέση του ομίλου.

Οι Μυκονιάτες ξεκίνησαν μπήκαν δυνατά στο ματς από τα πρώτα λεπτά και κατάφεραν σκοράρουν μόλις στο 11' με τον Καλογερά.

Το 2-0 έκανε το στο 45' του δευτέρου ημιχρόνου ο Δάρας μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Το 3ο γκολ το σκόραρε ο Φρατζεσκάκης στο 60΄μετά από πάσα του Καλογερά.

Στο 71' ο Μιχίλι με ένα πολύ καλό σουτ έκανε το το 3-0 και το 5-0 ο Μπαστούνας στο 74', με το τελικό 0-6 να διαμορφώνεται μετά από αυτογκόλ από τους αμυντικούς του Α.Ο. Σύρου.

Πλέον ο ΑΟ Μυκόνου απέχει μία νίκη από την κατάκτηση της πρώτης θέση του ομίλου, έχοντας παράλληλα ένα μοναδικό ρεκόρ με 6 στα 6 και 23-0 τέρματα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Γ. με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο Ι. και Βαρθαλίτη.

Α.O. Σύρου (Ζαχαρίου): Μέτκο, Κουκουλογιάννης, Ροσσολάτος, Χαλαβάζης, Αραγιάννης, Βλαχογιάννης, Ρογγότης, Πρέκας, Ξανθόπουλος, Ρουσουνέλος, Αρακάς

Αγωνίστηκαν και οι: Γαλακτίδης, Κωσταρίδης, Ρούσσος, Σιγάλας

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Μπουρντένης, Κουσαθανάς, Πάπα, Αχμετάι, Δάρας, Ξυδάκης, Ζουγανέλης, Καραγιαννόπουλος, Καλογεράς, Μιχίλλι, Φρατζεσκάκης

Αγωνίστηκαν και οι: Καφεντζής, Γκελάι, Κοντιζάς, Ψύλλιας, Πανταζόπουλος, Μπάστουνας, Κονόμι