Κυριακή, 17 Σεπτεμβρίου 2017 17:45

Ξεκίνησε εκκωφαντικά η Κ16 του ΑΟ Πάρου

Με άνετη νίκη συνδυάστηκε η πρεμιέρα της ομάδας Κ16 του ΑΟ Πάρου, καθώς στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο του Αρχιλόχου επικράτησε με 1-7 του Μαρπησσαϊκού.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Παροικιάς προηγήθηκε με 0-5 χάρη σε 2 γκολ του Χυσκα (15΄και 37΄), 2 του Σαρρή Α. (20΄και 39΄) και ένα αυτογκόλ του Ντζουμανίκα στο 37΄.

Στην επανάληψη, ο Σαρρής Ι., ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-7 με γκολ που πέτυχε στο 47΄και στο 58΄, με τον Ντζουμανίκα να μειώνει σε 1-7 στο 75΄, διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Διαιτητής ήταν ο κ. Βαγγέλης Ρούσσος

ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ: Πετρόπουλος (71' Σπανός), Ντζουμανίκας, Ρηγόπουλος, Φραντζής (66' Βιλαντώνης), Ζουμής (60' Μεσολογγίτης), Παντελαίος, Qose, Χριστόφορος (41' Προμπονάς), Αποστολόπουλος, Esaj, Γούλας (41' Περαντινός)

ΑΟ ΠΑΡΟΥ: Χανιώτης-Κιόκας (41' Πανταζής), Σκανδάλης (41' Κονταξάκης), Zgurati, Παντελαίος (63' Διακογιάννης), Τσαντάνης, Σαρρής Ι (63' Κούκος), Hyska, Σκιαδάς, Σαρρής Α, Λουκής (63' Σαρρής Γ), Φλέσσας-Δρακάκης (41' Beca)