Παρασκευή, 07 Οκτωβρίου 2016 19:15

Πέρασε από τη Σύρο η Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου‏

Η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου κατέκτησε τους 3 βαθμούς στη  Σύρο όπου και νίκησε όπου πριν λίγο πέτυχε νίκη με 0-9 επί του Α.Ο. Σύρου.

Οι Μυκονιάτες ξεκίνησαν πιο δυνατά το ματς και επέβαλαν από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης τον ρυθμό τους.

Οι Συριανοί δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 0-4.

Το δεύτερο ημίχρονο εξελίχτηκε όπως και το πρώτο με τον Α.Ο. Μυκόνου να είναι πιο αποτελεσματικός και να κάνει το τελικό 0-9.

Για τον Α.Ο. Μυκόνου σκόραρε ο Πετράι (5), Πάπα (1), Καραγιαννόπουλος (1) Μπαστούνας (1), Φρατζεσκάκης (1).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Μουτάφης με βοηθούς τους Ρούσσο και Καλόγερα.

Α.Ο. Σύρου (Ζαχαρίου): Ζάννες Ι., Μαρκόπουλος, Ροπότης,Ζάννες Π., Ρούσσος, Γαλακτίδης, Μαυρικάκης, Ρούσσος Α., Πιταούλης, Αρακάς, Γρυπάρης,

Αγωνίστηκαν και οι : Ανθής, Λούβαρης, Ρούσσος Μ., Βαρθαλίτης, Δεναξάς, Βλαχογιάννης, Λύτης

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος) : Χισενάι,Καφετζής, Κουσαθανάς, Πάπα, Γκελάι, Ξυδάκης, Φρατζεσκάκης, Κοντιζάς, Καραγιαννόπουλος, Πετράι, Θεοδώρου

Αγωνίστηκαν και οι: Πότσης, Μελαδίνης, Λούλα, Κωνσταντίνου, Ρέτσι, Μπαστούνας, Μπόκα.