Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 20:37

Με «διπλό» ξεκίνησε ο ΑΟ Πύργου το νέο έτος

Το νέο έτος ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τον Α.Ο. Πύργου καθώς κατάφερε να πάρει μία εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-3 επί του Α.Ο. Πάγου, μία νίκη η οποία τον απομακρύνει και άλλο από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα με τον Κλουβάτο, με το 0-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 69' με τον Μαϊπά κάνοντας το 1-1.

Το προβάδισμα στο σκορ πήρε ξανά ο ΑΟ Πύργου στο 75' με τον Κελίδη.

Ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν πάλι με τον Μαϊπά όμως στο 79' ο Κελίδης βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

Πλέον αρχίζει και ξεκαθαρίζει η βαθμολογία και για τις ομάδες που θα υποβιβαστούν καθώς ο Α.Ο. Πύργου όπως όλα δείχνουν θα παραμείνει στη πρώτη κατηγορία και την επόμενη σεζόν ενώ... ο ΑΟ Πάγου έχει ελάχιστες ελπίδες για παραμονή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Μουτάφη και Μαραγκό

ΑΟ Πάγου (Ξαγοράρης): Νικιτήδης, Αρακάς (59΄Κασσανδρινός), Αργυρός, Τουντοσέ, Ντιούφ, Τρόκα, Ρούσσος (73΄Βουτσίνος), Μαραγκός, Φελουτσής (69΄Γεράρδης), Μάιπας Πρίντεζης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ανδρεαδάκης, Μέτκο, Καπετανάκης, Βολόπουλος

ΑΟ Πύργου (Κωνσταντόπουλος): Καλαμάτας, Κλουβάτος (70΄Βρενάγκρ), Πάγια, Νομικός Ε., Κουκούλης Α., Νομικός Τ., Βουλγαράκης, Λύτρας (68΄Κάτσος), Κελίδης, Δαβιλάς,