Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019 15:40

Επιβλητική νίκη του ΑΟ Μυκόνου... 4-1 τον ΑΟ Πύργου [vid]

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο  ΑΟ Μυκόνου που επικράτησε με 4-1 του ΑΟ Πύργου στο παιχνίδι που έγινε πριν λίγο στο γήπεδο του Κόρφου.

Η ομάδα του Θεοφύλακτου Παχατουρίδη, αν και έμεινε πίσω στο σκορ με γκολ του Ντεκίδη, δεν αιφνιδιάστηκε, πήρε τα ηνία του αγώνα και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ με τους Αλμπάνη και Αμπντούλ, Δημητρανόπουλο και Καλογερά να πετυχαίνουν από ένα τέρμα και να φτάνουν σε μία ευρεία σε σκορ νίκη.

Ο ΑΟ Πύργου του Αλέξη Κωνσταντόπουλου, είχε καλά διαστήματα απόδοσης, προσπαθώντας να πάρει κάτι καλό από το παιχνίδι, όμως δεν κατάφεραν να γίνουν ιδιαίτερα απειλητικοί., με το τελικό σκορ πάντως να τους αδικεί καθώς τα 2 τέρματα σημειώθηκαν στο τελευταίο πεντάλεπτο.

Πάντως οι άνθρωποι του Πύργου διαμαρτυρήθηκαν έντονα στη φάση του γκολ του Αμπντούλ (2-1), όπου θεωρούν ότι έχει προηγηθεί φάουλ του Αφρικανού στον Συνολάκη.

Η ροή του αγώνα

12' Σουτ ψηλά άουτ από τον Αμπντούλ

15' Σέντρα - σουτ του Φύτρου στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

18' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Μυκόνου με τον Αμπντουλ να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τον Καλαμάτα να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΥΡΓΟΥ Ο Βουλγαράκης έβγαλε συρτή σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε όλους τους αμυντικούς του ΑΟ Μυκόνου που δεν μπορεσαν να διώξουν και ο Ντεκίδης με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1.

29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ Μετά από όμορφη συνεργασία μέσα στην περιοχή των Σουλιώπουλου και του Αλεξανδρόπουλου, ο Αλμπάνης έγινε κάτοχος της μπάλας και με κοντινό σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

41' Εκπληκτική επέμβαση του Καλαμάτα σε σουτ του Σουλιώπουλου

----

51΄Γύρισμα του Γιόγιου, μπλόκαρε ο Καλαμάτας

52΄Σουτ του Φύτρου μπλόκαρε ο Μπουρντένης

65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ Ο Αμπντούλ κέρδισε 2 κόντρες, βγήκε κατά μέτωπο στην εστία και με εύστοχο πλασέ έκανε το 2-1, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται σε αυτή τη φάση ότι υπήρξε φάουλ του Αφρικανού στον Συνολάκη.

69' Ο Ντεκίδης σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

82' Εκπληκτική απόκρουση του Καλαμάτα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλεξανδρόπουλου.

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ Ο Συνολάκης κανει σημαντικό λάθος με τον Δημητρανόπουλο να το εκμεταλλεύεται και αν κάνει το 3-1.

91' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ Ο Καλογεράς από διαγώνια θέση πλασάρει τον Καλαμάτα και κάνει το τελικό 4-1

Διαιτητής ήταν ο κ. Κλόγερας, με βοηθούς τους Νομικό και Κουκά

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ (Θεοφύλακτος Παχατουρίδης): Μπουρντένης, Δάρρας (46' Κουντουράς), Δήμας, Καρατσάς, Θεοδώρου (46΄Δημητρανόπουλος), Καρφαρίδας, Σουλιώπουλος (61΄Καλογεράς), Γιόγιος, Αλμπάνης (89΄Τσάνης), Αλεξανδρόπουλος, Αμπντούλ.

Αναπληρωματικοί: Ψύλλιας, Ξυδάκης

ΑΟ ΠΥΡΓΟΥ (Αλέξης Κωντσταντόπουλος): Καλαμάτας, Κλουβάτος (79΄Ξαγοράρης), Νομικός Ι. (89' Κελίδης), Νομικός Β., Κουκούλης, Συνολάκης, Βουλγαράκης (85΄Λύτρας), Λύκος, Φύτρος Σαμψών (66' Κυλόγλου), Φύτρος Σόλωνας, Ντεκίδης.

Αναπληρωματικοί: Κυβρικοσαίος,  Καραμολέγκος,  Πολυκρέτης.