Ο Γιώργος Περιάλης έδειξε σε ακόμη ένα ματς ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση αφού σημείωσε χατ-τρικ φτάνοντας αισίως τα 9 τέρματα.
Στο 26' ο Περιάλης με πέναλτι έκανε το 1-0, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 35' και στο 41' με πέναλτι να κάνει το 3-0. Στο 43' 'ήταν η σειρά του Βλαχόπουλου να χριστεί σκόρερ, με τον Ξαγοράρη στο 53' να σημειώνει το 5-0. Στο 76' ο Βλαχόπουλος έκανε το 6-0, με τον Πεϊδη στο 78' να διαμορφώνει το τελικό 7-0 μέσα σε αποθέωση.
Όσον αφορά την εικόνα του Άγιαξ Σύρου, δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί γνωρίζοντας δίκαια την ήττα παραμένοντας στην τελευταία θέση μαζί με τον Πανσιφναϊκό.
Ο ΑΟ Μυκόνο αντίθετα έχοντας ματς περισσότερο από τον ΑΟ Σύρου βρίσκεται στην 2η θέση με 13 πόντους.
Διαιητής ήταν ο Ι. Ζαράνης με βοηθό την κα. Κουκα και τον Ι. Ρούσσο.
ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ (Θεοφύλακτος Παχατουρίδης) Μπουρντένης, Ηλίας (46' Δαρας), Παπαδόπουλος, Τσάνι, Καρατζάς, Ξαγοραρης (59' Αλεξανδρόπουλος), Κρίτσας, Μπομπάι, Αλμπάνης(13' Βλαχόπουλος), Περιαλης (46' Πεϊδης), Ντουσάι.
Αναπληρωματικοί:Σαββόπουλος, Μπαλλής, Κάνιουρας
ΑΓΙΑΞ ΣΥΡΟΥ (Γιώργος Ρουσσος) Ανδρεάκος (9' λ.τρ. Βαμβακούρης), Βαμβακούρης, Γουρνάς, Καραμολέγκος, Βοπόπουλος (58' Ζαρμπώνης),Φραγκιάς, Κουκουλογιάννης (65' Καραβελας), Ανδρεαδάκης, Παράβαλος, Σαγκινέτος, Σπανός (58' Μπλάμο).
Αναπληρωματικοί: Χατζησταυρίδης.
Δείτε τον αγώνα όπως μεταδόθηκε
Δείτε φωτογραφικό υλικό από την Ανασταντίνα Βαμβακούρη.