Σάββατο, 24 Νοεμβρίου 2018 18:17

Πέρασε από την Άνδρο ο Πάγος

Μετά από μια αγωνιστική και την ήττα από την Άνω Μερά ο ΑΟ Πάγου επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 0-1 του Ανδριακού στο δημοτικό στάδιο Άνδρου φτάνοντας τους επτά βαθμούς.

Με το σημερινό αποτέλεσμα, η ομάδα της Σύρου συγκατοικώντας στην 3η θέση με τον ΑΟ Μυκόνου και ΠΑΣ Τήνου (7 βαθμούς), με τους τελευταίους να διασταυρώνουν τα ξίφη τους αύριο στο γήπεδο του Κόρφου στις 10.00.

Το συγκρότημα του Νίκου Βουτσίνου με γκολ του Παπούδη στο 39' με κεφαλιά πήρε το τρίποντο παραμένοντας σε τροχιά τριάδας.

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι του Φίλιππου Ανύση, δεν κατάφεραν να ικανοποιήσουν το κοινό που βρέθηκε στο γήπεδο στο πρώτο εντός έδρας ματς μετά από δυο χρόνια, μένοντας χωρίς πόντο στην τελευταία θέση με τον Αγιαξ Σύρου.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

5' Σουτ του Χαχάνη έξω από την περιοχή ο τερματοφύλακας του ΑΟ Πάγου μπλοκάρει

11'Φαουλ του Βαγγέλη Ζαννάκη από το κέντρο αποκρούει ο τερματοφύλακας του Πάγου

14'. Μετά από κόρνερ ο Μάιπας έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ

19' Ο Μάιπας έκανε το σουτ με τον Φιλιππόπουλου να αποκρούει τη μπάλα

20' Σουτ του Μανουδάκη λίγο άουτ

30' Κεφαλιά του Κρίτη Νίκου μετά το φάουλ του Γιώργου Ζαννάκη η μπάλα μόλις άουτ

34' Σουτ από τον Χαλκιά η μπάλα ψηλά άουτ

36' Μετά από σέντρα του Χαζάπη, ο Γιώργος Ζαννάκης έκανε το πλασέ αφού πετάχτηκε στο α' δοκάρι στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

39' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΓΟ. Σέντρα από αριστερά κεφαλιά-ψαράκι του Παπούδη και 0-1 για την ομάδα του Νίκου Βουτσίνου

44' Σουτ του Χαλκιά η μπάλα άουτ.

45+1 Σουτ του Βαγγέλη Ζαννάκη αποκρούει ο τερματοφύλακας του Πάγου

45+3' Φάουλ από το Κέντρο του Βαγγέλη Ζαννάκη η μπάλα άουτ

45+5' Σουτ του Γιώργου Ζαννάκη από πλάγιο αποσοβεί πάνω στη γραμμή ο Γεράρδης

51' Ο Γιώργος Ζανάκης σέντραρε και ο Βαγγέλης Ζανάκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ

58' Σουτ του Μανουδάκη μπλοκάρει ο Φιλιππόπουλος

62' Σουτ του Σκόρδου η μπάλα άουτ

75' Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Μαρουδιάς για τον ΑΟ Πάγου για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Βαγγέλη Ζαννάκη

77' Μετά από κόρνερ του Μανουδάκη και κεφαλιά του Ντόγου ο Φιλιππόπουλος πραγματοποιεί την επέμβαση του αγώνα απομακρύνοντας εντυπωσιακά

Διαιτητής ήταν ο Καλορογιάννης με βοηθούς τον Ι. Ζαράνη και την κα. Κουκά.

ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ (Φίλιππος Ανύσης) Φιλιππόπουλος, Χάλας, Σκόρδος Α., Ψαριανός, Κριτής, Ζαννάκης Ε. (77' λ.τρ. Ταμιχτσής), Γλυνός, Μπάμπης (27' λ.τρ. Τηνιακός), Χαζάπης (87' Γρυμάνης), Χαχάνης (46' Βολίκας), Ζαννάκης Γ.

ΑΟ ΠΑΓΟΥ (Νίκος Βουτσίνος) Μαρουδιάς Αθ., Μαρουδιάς Ν. , Αργυρός, Γεράρδης, Βαβουράκης, Ντόγος, Σκορδίλης (87' Σιγάλας), Χαλκιάς, Μαϊπας (90+4 Πιταουλης), Μανουδάκης, Παπούδης(56' Ρούσσος)

*Ευχαριστούμε τον Ζαννή Κοντομάρκο και τη Vodafone Άνδρου για την βοήθεια που μας παρείχαν