Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου 2017 17:28

Πρώτο τρίποντο με συμμετοχή ρεκόρ του Πέτρου Κένερ.

Σπάζοντας ένα μοναδικό ρεκόρ με τη συμμετοχή και το σκοράρισμα του 56χρονου Πέτρου Κένερ ο Αστέρας Μαρμάρων πέτυχε χθες την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα επικρατώντας με 0-2 του Νηρέα στο Παριανό ντέρμπι για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου.

Μπορεί ο Νηρέας να ήταν ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, έχοντας ευκαιρίες και δοκάρια για να πετύχει κάποιο τέρμα, ωστόσο ο Αστέτρας Μαρμάρων ήταν αυτός που με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο κατάφερε να αποδράσει με το διπλό.

Στο 25΄ο Παζαρλής άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης, ενώ ο 56χρονος Πέτρος Κένερ που αγωνίστηκε κανονικά σε όλο το 90λεπτο, κατάφερε στο 66΄να κάνει το 0-2 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ο Πέτρος Κένερ που είναι και προπονητής στην ομάδα σπάζει ένα ρεκόρ όσο αφορά το ποδόσφαιρο των Κυκλάδων, καθώς γίνεται ο μεγαλύτερος ηλικιακά παίκτης που συμμετέχει σε αγώνα και ταυτόχρονα χρήζεται σκόρερ.

Διαιτητής ήταν ο κ. Κουζούμης με βοηθούς τους Βάιλα και την κ. Μαργαρίτη.

Νηρέας (Χρυσοχός): Βασιλάρης (70΄ Μιναστίρε), Βράπι, Ζουμής (82΄Αρκουλής), Ρούσσος Λ., Βεντούρης, Αρκουλής Ν. (88΄Τσαλίκης), Χασάνι, Κορτιάνος, Χρυσοχός, Ρούσσος Γ., Άλκο (64΄Σιμόπουλος).

Αναπληρωματικοί: Ρούσσος Χ., Αρκουλής Γ., Τσενάι.

Αστέρας Μαρμάρων (Κένερ): Μπάκο, Αντιπαριώτης, Κρητικός (17΄Νταής), Καζακίδης, Παρζαλής, Μάτσος, Σούλι, Κλουβάς, Χαραλαμπίδης, Μπελούκης Α., Κένερ.

Αναπληρωματικοί: Μπελούκης Σ., Μαρινάκης, Γαβαλάς, Σιφναίος.