Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Κυριακή, 05 Φεβρουαρίου 2017 02:09

Ξεκόλλησε από τον «πάτο» ο Πάγος

Τη δεύτερη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο Α.Ο. Πάγου, που επικράτησε με 3-1 απέναντι στον ΑΜΣ Φιλωτίου και έφτασε τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας.

Στο ντέρμπι των ουραγών η ομάδα της Σύρου κατάφερε να «ξεκολλήσει» από τη τελευταία θέση αφήνοντας εκεί τον ΑΜΣ Φιλωτίου.

Οι παίκτες του Γιάννη Τζώρτζη μπήκαν φουριόζοι στο γήπεδο και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα με τον Μουλίδη, ενώ έκαναν δύο τα τέρματα τους πολύ γρήγορα και συγκεκριμένα στο 7' με τον Φραγκιά, με το 2-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Α.Ο. Πάγου έκανε το 3-0 στο 73' με τον Πρίντεζη Μ., όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 77' με τον Ζούλη διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αγγέλου με βοηθούς του κ.κ. Αρμακόλα και Ρούσσο

Α.Ο. Πάγου (Τζώρτζης): Πρίντεζης Μ., Φραγκιάς, Πρίντεζης Π., Μαραγκός, Σαμιωτάκης, Ζαφείρας, Πρίντεζης Μ., Μπαλόπητας, Παράβαλος (81' Μαυράκης), Μουλίδης (68' Μαυρομάτης), Ρούσσος (59' Αργυρός)

ΑΜΣ Φιλωτίου (Μιχαήλοβιτς): Ξένος, Κουφόπουλος, Σάντε, Ρεγκινίδης, Μέμλκα, Μπονιάκος, Ζούλης, Ευριπιώτης (73' Μουστάκης), Νταής, Κοττάκης, Περιάλης (57' Καράι)