Σάββατο, 14 Νοεμβρίου 2015 17:56

LIVE Πανναξιακός – Πανθηραϊκός 3-4 (τελικό)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το ΔΑΚ Νάξου τον αγώνα του 2ου ομίλου της Α΄Κατηγορίας Πανναξιακός – Πανθηραϊκός.

Ώρα έναρξης αγώνα 20:00. Διαιτητής: Κολυμπίρης. Βοηθοί: Φαν Άακεν, Ψαρρά.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ

3            -             4

ΑΝΑΝΕΩΣΗ

Τελικό στη Νάξο ο Πανθηραϊκός με γκολ - πέναλτι στις καθυστερήσεις έφυγε με το 3-4. Ο Πανναξιακός φωνάζει για το πέναλτι που δόθηκε.

99' 3-4 Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λούκα.

Ο Περιστεράκης θα περάσει στο παιχνίδι στη θέση του Καρούση και θα κάτσει κάτω από τα δοκάρια, Κόκκινη ο Ρόβας για την ανατροπή.

Ο επιθετικός του Πανθηραϊκού ανατράπηκε από τον Ρόβα με τον Πανναξιακό να φωνάζει ότι είχε φύγει από θέση οφσάιντ.

94' Πέναλτι κέρδισε ο Ζώνας.

92' Ο Πανναξιακός ζητά πέναλτι σε ανατροπή του Καπού, με τον διαιτητή Κολιμπύρη να δίνει συνέχεια στο ματς.

90' 3-3 Ο Φύτρος εκτελεί φάουλ από τα 35-40 μέτρα με τη μπάλα να καρφώνεται στα δίχτυα του Ρόβα

86' Ο Μανόλης Βαθρακοκοίλης πέρασε στη θέση του σκόρερ Γιάννη Ντάσιου

84' Μετά από οργανωμένη επίθεση ο Ζώνας επιχείρησε σουτ που βρήκε σε ετοιμότητατ τον Ρόβα.

81΄Αλλαγή για τον Πανθηραϊκό. Ο Αρβανίτης πέρασε στη θέση του Περιάλη.

78' Ο Πανθηραϊκός φαίνεται να πατάει καλύτερα στα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να ανοίξει διαδρόμους για να φτάσει στην εστία του Ρόβα, με την άμυνα του Πανναξιακού όμως να λειτουργεί υποδειγματικά.

75' Μετά από τρίλεπτη διακοπή λόγω τραυματισμού του Ρόβα το παιχνίδι ξεκίνησε και πάλι με τον νεαρό γκολκίπερ να είναι εντάξει.

68' Αλλαγή για τον Πανναξιακό. Ο Καπούς παίρνει την θέση του Λίκα

65' Παιχνίδι κέντρου με τον Πανθηραϊκό να είναι σαφέστατα βελτιωμένος σε σχέση με το πρώτο μέρος και τον πανναξιακό να φαίνεται έτοιμος να χτυπήσει στην αντεπίθεση.

55' 3-2 Μετά από σύγχυση στην άμυνα του Πανναξιακού ο Αγοραστός σούταρε, ο Ντάσιος προσπάθησε να διώξει και έστειλε άθελα του την μπάλα της ομάδας του

52΄Καλό σουτ του Σκούπρα λίγο άουτ.

50΄παράλληλη μπαλιά Ζώνα ο Βαρούχας δεν πρόλαβε μόνος απέναντι στον Ρόβα

Χορηγοί αγώνα

NAXOS ANTONOPOULOSNAXOS DERMATOLOGOSNAXOS MARGARITHS GIATROSNAXOS MOYSTAKIS KOYFOMATANAXOS PRICENSSANTORINIS NICK THE GRILLTHIRA GIATROS PANAXRANTOUTHIRA INK ARTTHIRA TABASCOTHIRA TSIPOYRADIKOTHIRA VOLCANO METAFORES

46΄Ο Πανθηραϊκός ξεκίνησε με αλλαγή. Στην θέση του Μηνδρινού πέρασε ο Λούκα

21:12 Έναρξη 2ου ημιχρόνου

Φωτογραφίες

DSC 0886DSC 0888DSC 0898DSC 0906DSC 0914DSC 0921DSC 0995

Ημίχρονο Πανναξιακός - Πανθηραϊκός 3-1. Καλύτερος ο Πανναξιακός στο πρώτο ημίχρονο.

46' Μηνδρινός σουτ, η μπάλα έσκασε κάτω και δυσκόλεψε τον Ρόβα.

41' 3-1 Ο Καρούσης από πλάγια θέση μέσα στη μεγάλη περιοχή σούταρε νικώντας τον Τσουκαλά

40΄2-1 Ζώνας βρεθηκε μέσα στην περιοχή αμαρκάριστος και με κοντινό σουτ μείωσε σε 2-1

39΄Ρουσσάκης Κεφαλιά που βρήκε στο κάθετο δοκάρι του Ρόβα

38΄Κεφαλιά Ντάσιου απόκρουση Τσουκαλά

26΄Ο Παναγιωτίδης αποχωρεί τραυματίας. Την θέση του παίρνει ο Βαρούχας.

26΄2-0 Ο Σκούπρας με βολίδα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής νικά τον Τσουκαλά στην κλειστή του γωνία.

Στο 19ο λεπτό παιχνίδι κέντρου με τον Πανναξιακό να έχει τον αέρα του 1-0.

10' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Κουφόπουλου, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Τσουκαλάς.

2' 1-0 Σκουπρας κατά μέτωπο επίθεση, πλάγια πάσα στον Ντάσιο που πλάσαρε από κοντά τον Τσουκαλά

Ο αγώνας ξεκίνησε 20:005

Οι συνθεσεις των δύο ομάδων

Πανναξιακός (Προμπονάς): Ρόβας, Λίκα (68' Καπούς), Κουφόπουλος, Παπανικολάου, Καρελέμογλου, Χαμηλοθώρης, Ευριπιώτης, Βιλαντώνης, Ντάσιος (86' Βαθρακοκοίλης Μ.), Σκούπρας, Καρούσης.

Αναπληρωματικοί: Βαθρακοκοίλης Ν., Ανεβλαβής Π., Σκοπελίτης, Περιστεράκης, Καπούς, Κεραμιώτης, Βαθρακοκοίλης.

Πανθηραϊκός (Κωνσταντώπουλος): Τσουκαλάς, Βλαβιανός, Αγοραστός, Ρουσσάκης, Παναγιωτίδης (26΄λ.τ. Βαρούχας), Φύτρος, Μηνδρινός (46΄Λούκα), Κωλέτσης, Ζώνας, Περιάλης (81΄Αρβανίτης).

Αναπληρωματικοί: Αρβανίτης, Ντεκίδης, Σορωτος, Καλαμάτας, Λούκα, Βαρούχας, Παγώνης