Κυριακή, 23 Σεπτεμβρίου 2012 18:42

Κάθε αρχή και δύσκολη...

ydrousa-andriakos-22-9-2012-0

Κάθε αρχή και δύσκολη που λέει και ο σοφός(;) λαός.

3-0 το τελικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι κυπέλου υπέρ της ΥΔΡΟΥΣΑΣ απέναντι στο ΑΝΔΡΙΑΚΟ.
Ιστορική νίκη για τους "νερουλάδες" απέναντι στους "εφοπλιστές",  του Μιλτιάδη Χαλά στο προπονητικό του ντεμπούτο.
Παιχνίδι για γερά νεύρα με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές με την ΥΔΡΟΥΣΑ να είναι πιο αποτελεσματική στα τελειώματα.
Εξαιρετικός καιρός και πάνω από 150 τυχεροί Ανδριωτες φίλαθλοι απολαυσαν ένα πολύ ωραίο ματς.
Η ΥΔΡΟΥΣΑ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι έχοντας το πλεονέκτημα του πλαστικού και μικρού γηπέδου, κάτι που είναι και η αδυναμία του ΑΝΔΡΙΑΚΟΥ σε σχέση με την έδρα του στη Χώρα.
Στο 7΄ έντονες ήταν οι διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό εκπληκτική απόκρουση του Παπουτσή σε σουτ του Πρινιωτακη κράτησε το μηδέν για τον ΑΝΔΡΙΑΚΟ.
Ο Πρινιωτακης, ο οποίος έχασε μοναδική ευκαιρία στο 29΄και ενώ το ματς ήταν ακόμα στο "μηδέν".
Ο ΑΝΔΡΙΑΚΟςΣ απείλησε στο 14΄ στο 32΄στο 36΄ στο 40΄ και στο 42΄ αλλά λίγο η ατυχία λίγο ο πολύ καλός εχθες τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Καρέλης, κράτησαν ανέπαφη την εστία της ΥΔΡΟΥΣΑΣ.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με δυο αναγκαστικές αλλαγές για τον ΑΝΔΡΙΑΚΟ με τον Τσιαμαλο αντί του τερματοφύλακα Παπουτσή και τον Κοντό αντί του αρχηγού Κοντομαρκου.
Στο 49΄η πρώτη ευκαιρία του ημιχρόνου για τους φιλοξενούμενους με τον Κοντό να μη προλαβαίνει το γύρισμα του πολύ καλού εχθες Ζαννακη.
Στο 52΄και στο 55΄ο Μπενας απείλησε αρχικά με βολέ και εν συνεχεία με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ που εξουδετέρωσε με άψογο στυλ ο Καρέλης.
Στο 56΄ηρθε η ευκαιρία του αγώνα για την ΥΔΡΟΥΣΑ με τον Χελμη όταν ήρθε σε τετ α τετ με τον Τσιαμαλο.
72΄ λεπτό και το 1-0 από απ΄ευθειας εκτέλεση φάουλ του Μπαλασκα έβαλε κυριολεκτικά φωτιά στην εξέδρα.
Στο 80΄μεγαλη διπλή ευκαιρία για τον ΑΝΔΡΙΑΚΟ με Κουλουρη και Ζαννακη που δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον MVP Καρελη.
Στο 80΄εγινε με προβολή το 2-0 με τον Μουστάκα και κάπου εκεί το παιχνίδι τελείωσε.
Το 3-0 από τον Μπαλασκα και πάλι, ύστερα από γρήγορη κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ, ήρθε να χαρίσει ξέφρενους πανηγυρισμούς στους γηπεδούχους.