Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2020 23:51

Παλικαρίσια πρόκριση στη Σύρο για τον Παμμηλιακό

Με το δεξί ξεκίνησε η χρονιά για το ανδρικό τμήμα του Παμμηλιακού, που πέρασε νικηφόρα μέσα από την έδρα της Άνω Σύρου και πλέον προετοιμάζεται για τη β' φάση του Κυπέλλου, όπου θα βρει απέναντι του τον Πανσιφναϊκό.

Η ομάδα του Χρήστου Καραγιαννόπουλου, παρόλο που υπήρχαν στιγμές που δέχτηκε πίεση, έδειξε ουσία στο παιχνίδι της και κατάφερε να φύγει με τη νίκη - πρόκριση, χάρη σε γκολ του Σάντα στο 32', ενώ υπήρχαν φάσεις που θα μπορούσε να είχε πετύχει ακόμα ένα τέρμα και να είχε καθαρίσει νωρίτερα το παιχνίδι.

Από την άλλη πλευρά η Άνως Σύρος, παρόλο που είναι μία καινούρια ομάδα έδειξε πολύ καλά στοιχεία στον επιθετικό τομέα και ότι μπορεί να διεκδικήσει πράγματα τη φετινή χρονιά.

Η στιγμή που πάγωσε το γήπεδο ήταν ο τραυματισμός του Τρόκα στο 79΄, όταν έπεσε άτσαλα στο έδαφος και του γύρισε ο αγκώνας. Ο ποδοσφαιριστής μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο γαι να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες, ενώ στο παιχνίδι σημειώθηκε μεγάλη καθυστέρηση.

120840880 689715845027264 8871798150187869434 n

Οι καλύτερες στιγμές:

8' Φάουλ στον Τσουβαλτζή μπλόκαρε ο Καπάνταης

12' Τετ α τετ του Ρηγούτσου, με υπερένταση ο Καπάνταης

33'  0-1 με κεφαλιά του Σάντα έπειτα τη σέντρα του Παπαδημητρίου

39' Γυριστό σουτ του Παπαδημητρίου με τα πόδια έδιωξε ο Τρόκα

44' Φάουλ του Σαγκινέτου πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου

45΄Σουτ του Ρηγούτσου έξω από την μεγάλη περιοχή, σε κόρνερ ο Καπάνταης με υπερένταση

48' Τετ α τετ Ρηγούτσου με τα πόδια ο Καπάνταης κράτησε ανέπαφη την εστία του

50' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Παπαδημητρίου σε νέο κόρνερ ο Περιστεράκης

55' Τεράστια ευκαιρία με τον Σουβαλτζή για την Άνω Σύρο, από το ένα μέτρο δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Καπάνταη.

67’ Εκτός στόχου το σουτ του Τσουβαλτζή από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής.

69΄ Μία ακόμη καλή στιγμή για την Άνω Σύρο με την Κεφαλιά του Ρηγούτσου μετά τη σέντρα του Σαγκινέτου.

72' Κεφαλιά άουτ του Κυρίτση Η. μετά την εκτέλεση φάουλ του Παπαδημητρίου, καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους.

97' Σάντα σουτ εκτός αγωνιστικού χώρου

98’ μεγάλη ευκαιρία για την Άνω Σύρο με τον Ρηγούτσο, ο Καπάνταης έδιωξε με τις γροθιές σε κόρνερ.

102' Ευκαιρία με τον Ρηγούτσο ο οποίος πήρε τη μπάλα μπήκε στην περιοχή όμως το σουτ ήταν άστοχο.

104' Ευκαιρία με Κατσάβα η μπάλα στο σουτ από τα δεξιά της περιοχής πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου

120637445 778542236276059 7880488162246514703 n

Διαιτητής ήταν ο κ.Ζαράνης με βοηθους τους Μουτάφη και Βαρθαλίτη

Άνω Σύρος (Κωτζαπαναγιώτης): Πρίντεζης, Περιστεράκης, Ρούσσος (62’ Βοπόπουλος), Τρόκα (92’ λ.τρ. Λίτης), Μαυρομάτης, Σπανός, Ρηγούτσος, Μαραγκός (67’ Φελουτζής), Τσουβαλτζής (73’ Καρατζόπουλος), Σαγκινέτος, Αλιφραγκής (73’ Πρίντεζης Λ.)

Παμμηλιακός (Καραγιαννόπουλος): Καπάνταης, Μαυρογιάννης (106’ Σφίκας), Κυρίτσης Α., Κυρίτσης Η., Λικάι, Γιαννής, Σάντα, Μαυρογιάννης (57’ Παπαχριστοδούλου), Τσιριγωτάκης, Παπαδημητρίου, Κατσαβάς.

Η ανακοίνωση του Παμμηλιακού:

Νίκη στην πρεμιέρα για την αντρική μας ομάδα, σήμερα 3/10/2020 Στην Σύρο, για τον θεσμό του κυπέλλου της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 0-1 της ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ..

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας και το τεχνικό επιτελείο της ομάδας μας .......

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχές για ταχεία ανάρρωση στον αθλητή της Άνω Σύρου Κλιτόν Τρόκα και να έχει γρήγορη επιστροφή στους αγωνιστικούς χώρους..