Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 22:16

Είχε... καρδιά ο ΑΟ Πάρου, 3-1 στην παράταση τον ΠΑΣ Τήνου και πρόκριση στον ημιτελικό

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ο ΑΟ Πάρου είχε τις απαντήσεις και αφού ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην παράταση πήρε τη νίκη με 3-1 κόντρα στον ΠΑΣ Τήνου για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου.

Το τέρμα του Γιάννη Ζαλώνη στο 30' έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 με τον Καραγκούνη στο 87'.

Στο 35' ακυρώθηκε γκολ του Ζαλώνη γεγονός που προκάλεσε τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων, ενώ στο 65 ακυρώθηκε γκολ του Γιαννη Σαρρη για τους γηπεδούχους. Στο 44' ο Χίσκα είχε δοκάρι για τον ΑΟ Πάρου.

Τα τέρματα που χάρισαν τη νίκη στους γηπεδούχους πέτυχε ο Γιαννούλης στο 95' της παράτασης και στο 104 ο Γιάννης Σαρρής με πλασέ.

Να σημειωθεί ότι ο ΑΟ Πάρου θα αντιμετωπίσει τον Πανναξιακό εντός έδρας στην ημιτελική φάση.

Κατά την είσοδο των δυο ομάδων οι πάικτες του ΑΟ Πάρου φορούσαν πορτοκαλί φανελάκια πάνω στα οποία αναγράφονταν το εξής: Στάθη Περαστικά και γρήγορα κοντά μας' Θέλοντας να πουν περαστικά στον συμπαίκτη τους Στάθη Τριανταφυλλίδη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι και οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο αφού τη άγουσα για τα αποδυτήρια πήραν ο Σωτηρόπουλος για τον ΑΟ Πάρου και ο Αντώνης Παλαμάρης για τους φιλοξενούμενους.

Παράλληλα, τόσο ο ΑΟ Πάρου όσο και ο ΠΑΣ Τήνου εξέφρασαν τα παράπονα τους για τη διαιτησία.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

7 Σουτ του Αρκουλή μπλοκάρει ο Κελαδίτης

21 Ζηταει χέρι ο ΠΑΣ Τήνου σε χέρι του Καραφυλλάκη

24 Κόρνερ Γιαννούλη σουτ του Καραγκούνη η μπάλα άουτ

30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΤΗΝΟΥ. Ο Γιάννης Ζαλώνης εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα βρήκε στο τοίχος και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1.

32' Σουτ του Χίσκα η μπάλα άουτ

32' Σουτ του Καραγκούνη η μπάλα άουτ.

35' Ακυρώνεται γκολ ως οφσάιντ του Ζαλώνη με κεφαλιά μετά από φάουλ του Φώσκολου

44' Φάουλ Χίσκα η μπάλα δοκάρι και άουτ.

45' Φάουλ Καραφυλλάκη δύσκολα ο Κελαδίτης σε κόρνερ

45+1 Σουτ του Γιαννούλη η μπάλα άουτ.

48' Σουτ του Ζιουλη μπλοκαρει ο Χαριστος

64' Κόρνερ σουτ του Γιαννούλη η μπάλα άουτ.

65' Ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ του Γιάννη Σαρρή.

72' Ο Παπαθεοδώρου βγήκε απέναντι από τον Κελαδίτη όμως το σουτ του πρώτου βρήκε σε ετοιμότητα τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ Τήνου

81' Αποβάλλει με απευθείας κόκκινη τον Αντώνη Παλαμάρη ο Παντελάκης αλλά και τον Σωτηρόπουλο.

87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Ο Καραγκούνης με προβολή ισοφαρίζει σε 1-1.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ

91' Γιαννούλης εκτελεί το φάουλ ο Τσούκε κανει την κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει παράλληλα.

95' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Ο Γιάννης Σαρρής με γύρισμα βρίσκει τον Γιαννούλη ο οποίος ανενόχλητος με προβολή κάνει το 2-1.

104' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Φάουλ Τσούκε προβολή του Γιάννη Σαρρή και 3-1.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Χρήστος Γαβαλάς) Χαριστός, Καντιώτης (63' Σωτηρόπουλος), Ρέλλας, Γκιόκα (58' Σάρρης Ι.), Καραφυλλάκης, Τσούκε, Αρκουλής (27' λ.τρ. Α. Σαρρής), Καραγκούνης (110' Σγουράτι), Παπαθεοδώρου, Γιαννούλης, Χίσκα.

ΠΑΣ ΤΗΝΟΥ (Γιώργος Μάλλιος) Κελαδίτης, Δενεκαρίας (99 Δαρμές), Λειβαδάρης Ι. (105' Ζαλώνης Φρ.), Αρμακόλλας, Λειβαδάρης Π., Παλαμάρης, Φώσκολος, Μέρια, Ζιουλης (93' Τζανουλίνος), Ζαλώνης Ι., Μπον (90+2 Βόγκλι)