Δευτέρα, 29 Ιανουαρίου 2024 01:29

Επιστροφή στα ροζ φύλλα για τον Α.Ο.Π., νίκησε με 61-37 τον Παμμηλιακό [vid-pics]

Νικηφόρα ολοκλήρωσε τον α’ γύρο του πρωταθλήματος ανδρών της Ε.Σ.Κ. Κυκλάδων η ανδρική ομάδα του Α.Ο. Πάρου, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 61-37 του νεοσύστατου Παμμηλιακού.

Έτσι το «συγκρότημα» του Θοδωρή Παλαιοχωρίτη με απολογισμό 3 νίκες και 2 ήττες συνεχίζει το... κυνήγι της 2ης προνομιούχο θέσης, ενώ από την άλλη πλευρά η ομάδα του Γιάννη Τσίμα παραμένει δίχως νίκη στις 5 αγωνιστικές.

423160552 897875065309853 383569225796911004 n

Αγωνιστικά το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας και ειδικά στο α’ ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαν σε χαμηλό σκορ (24-16) με τον Α.Ο.Π. ψάχνει λύσεις στην αντίπαλη ζώνη και τον Παμμηλιακό να είναι ανταγωνιστικός αλλά ιδιαίτερα άστοχος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο.Π. ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του και έλεγξε πλήρως το ματς, εκμεταλλευόμενος παράλληλα τις αδυναμίες αλλά και τα προβλήματα τραυματισμών (Αθηναίου, Δρίζος, Μωραΐτης) που αντιμετώπισε στη διάρκεια ο Παμμηλιακός.

Η «ψαλίδα» της διαφοράς άνοιξε για τους Παριανούς στο +17 (43-26), δίνοντας την ευκαιρία και στους δύο προπονητές στο φινάλε να διευρύνουν το rotation και να δώσουν χρόνο συμμετοχής στα μικρότερα παιδιά που είχαν στον πάγκο.

Το ματς έληξε 61-37, με τους νικητές να έχουν «διψήφιους» σε πόντους τους Σαρρή, Βλάσι και Αραβαντινό, ενώ από τον Παμμηλιακό ξεχώρισαν οι Βουράκης και Χρόνης.