Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2013 07:30

Νίκες για ΑΟ Πάρου και Περιστεριώνα

Για άλλη μια φορά με αέρα και αρκετό κρύο διεξήχθη χθες Σάββατο ο αγώνας μεταξύ  ΑΟ Πάρου - Πανιώνιου Σαντορίνης για το  παιδικό πρωτάθλημα της ΕΣΚΚ με νικητή την ομάδα του ΑΟ Πάρου με σκορ 67-52.

paros-corali 1Οι παριανοί του Θοδωρη Καζακίδη, δεν δυσκολεύτηκαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού απέναντι στους σαντορινιούς παίδες του Πανιωνίου.

Το σκορ ημιχρόνου έκλεισε με διαφορά 13ον πόντος (40-27) η οποία εκτοξεύθηκε στους 25 στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου, χάρη στην ευστοχία των παικτών του ΑΟΠ και ιδιαίτερα των Καλακώνα και Σκιαδά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος ήταν πιο εύστοχος, κυρίως με τον Μπάλη και τον Διαμαντόπουλος, κατεβάζοντας την διαφορά στους 15.

Δεκάλεπτα: 23-11/17-16/19-07/08-18.

ΑΟ Πάρου: (Καζακίδης) Ζουμής 2, Κίτα, Παπαγιάννης, Βιώνης, Μέγας 4, Βαγιόπουλος 2, Σκιαδάς 22, Παπαχατζής 10(2), Κορτιάνος , Καλακώνας  23(1), Ανδρικόπουλος 4, Σαμαλτάνης.

Πανιώνιος: (Αξιώτης) Λιαπόπουλος, Γκούφας, Διαμαντόπουλος 10, Ρούσσος 5, Βαρβαρήγος, Μπαλιάκας 8, Βότσης, Μπάλης 15, Θεοδορόπουλος 7, Σιέχου 7.

Διαιτητής : Κιουλάφας Μ.

Νίκη για τους παίδες του Αντώνη Βιδάλη

Στο άλλο ματς της ημέρας που διεξήχθη στην Τήνου το παιδικό του Περιστεριώνα φιλοξένησε τον Α.Ο. Άρη Σύρου στο Δημ. Γήπεδο "Νικ. Κορνάρος"

Οι τηνιακοί ήταν ανώτεροι καθ’όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, φτάνοντας την τελική διαφορά στους 43 πόντους. Τελικό με σκορ 56-13.

Ο Άρης για άλλο ένα ματς «πλήρωσε» την ηλικιακή διαφορά έναντι των αντιπάλων τους.

Το σκορ του ημιχρόνου έκλεισε με 29-11 ενώ η 3η περίοδος που Περιστεριώνας ήταν εντυπωσιακός, με ένα σερί 23-0 έφτασε το σκορ στο 52-11.

Από τους τηνιακούς ξεχώρισε ο Ρουγγέρης Αντώνης και ο Αλβέρτης Σίμος ενώ από τους συριανούς ο Βασιλειάδης Μανόλης και ο Οδυσσέας Ξένος.

Δεκάλεπτα: 14-4, 15-7, 23-0, 4-2.

Τους πόντους για τον Περιστεριώνα έβαλαν: Βοινάς Περικλής, Καστορίνης Μιλτιάδης Λαγουρός Κων., Νάζος Μάρκ. 2, Ρουγγέρης Αντ. 20,Τσουλχάι Αντελάιντο 6 , Σουράνης Κων.2, Αλβέρτης Σίμος 14,Κάμπερι Ίλβι 2,Ψάρρος Νικ., Βιδάλης Πέτρ.4,Γιαβρεδέλης Θαν. 6.

ενώ για τον Α.Ο. Άρη Σύρου: Μανανάς Χαράλ. 2, Μάνης Άγγ., Βαμβακούσης Γιώργ., Πάχης Γιώργ., Λειβαδίτης Θάνος 2, Ξένος Οδυσσέας 4, Νικολακόπουλος Άρης, Καπέλας Γιάννης, Μαρινάκης Νίκος, Καρυστινός Νίκος, Βασιλειάδης Μανόλης 5.