Κυριακή, 27 Ιανουαρίου 2013 16:51

Εύκολο απόγευμα στη Λαμία!

Την 8η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε σήμερα το μεσημέρι στις 15:00 η γυναικεία ομάδα βόλει του Πανναξιακού Α.Ο.Ν που αντιμετώπισε για την 9η αγωνιστική τουπ΄ρωτου ομίλου της Α2 κατηγορίας την ομάδα του Γ.Σ Λαμίας στο Χαλκιοπούλειο με τον τελικό δείκτη του σκορ να γράφει 0-3 υπερ των Ναξιωτισσών.

Η ομάδα του Γιώργου Δερμάτη δυσκολεύτηκε στο πρώτο σετ του αγώνα αλλά παρά τη δυναμική που έδειξε η ομάδα της Λαμίας οι φιλοξενούμενες στάθηκαν επάξια και κατάφεραν να κάνουν το 1-0 ππου τους έδωσε την κατάλληλη ώθηση για τη συνέχεια. Ετσι το νερό μπήκε στο αυλάκι και οι Νησιώτισσες συνέχισαν αυτό που είχαν ξεκινήσει κατακτώντας και το δεύτερο σετ και πραγματοποιώντας παράλληλα το 2-0 που τις έφερνε ένα βήμα από τη νίκη και την κατάκτηση τριων ακόμη πολύτιμων βαθμών. Στο τρίτο σετ οι αθλήτριες της Νάξου δεν έχασαν τη συγκέντρωση τους μπήκαν δυναμικά για μια ακόμη φορά πραγματοποίησαν πολύ καλές και άκρως εντυωσιακές ενέργειες και έκαμψαν έτσι την αντίσταση των αρκετά δυναμικών και άξιων αντιπάλων τους, αυτών των κοριτσιών της Λαμίας κάνοντας το τελικό 0-3 υπέρ τους. Αυτή ήταν μια ακόμη καλή εμφάνιση για τις Ναξιώτισσες που κατάφεραν να πάρουν ένα ακόμη πολύτιμο αποτέλεσμα που τις τοποθετεί πιο μακρυά απο τους διώκτες της καθώς κι ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο και την πολυπόθητη άνοδο.

Τα σετ του αγώνα: 27-25, 12-25, 21-25

Δήμητρα Σιώρη(Πανναξιαξός Α.Ο.Ν): ''Το παιχνίδι ήταν θεαωρητικά εύκολο αλλά έγινε σε μια πολύ δύσκολη έδρα με πολύ θερμούς οπαδούς καιτ ο δικό μας ξεκίνημα ήταν αρκετά μουδιασμένο γι αυτό και στο πρώτο σετ μέχρι να βρούμε τον εαυτό μας παραλίγο να γίνει το μοιραίο. Ευτυχώς καταφέραμε να συνέλθουμε και να σταθούμε επάξια στον αγωνιστικό χώρο να διορθώσουμε τις ενέργειες μας και να πάρουμε το πρώτο σετ. Αμέσως μετά βρήκαμε το ρυθμό μας δείξαμε ψυχραιμία και αποφασιστικότητα και τελικά όλα πήγαν καλά με την ομάδα μου να κερδίζει και τα επομένα δύο σετ και να φτάνει στη νίκη''.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο.Ν: (Δερμάτης - Τουρσούγκας): Μουτζουρίδου, Καρπουζά, Εμμανουηλίδου, Σιώρη, Λαγουδάκη, Χατζηνικολάου, Κακουράτου (λ), Γκολφινοπούλου, Λαΐου

Γ.Σ.ΛΑΜΙΑ: (Ηλίας Αγγέλης): Ζαχαρή, Μιμίκου, Καρατζίκου, Μπίσκα, Διπλάρη, Κόντρα (Λ), Παληογιάννη, Αναγνωστοπούλου, Κουρτομανίτη, Δημητρίου, Νάκη, Κουτσούκη.

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:
15:00 ΖΑΟΝ - Πανιώνιος 3-0 (25-21, 25-18, 25-21) 15:00 Λαμία - Πανναξιακός 0-3 (25-27, 12-25, 21-25)
17.30: Ηλιούπολη - Ενωση Βύρωνα
3-0 (25-18, 25-22, 25-15)
19.00: Ηλυσιακός - Ακρίτας
3-0 (25-18, 25-13, 25-16)