Δευτέρα, 15 Νοεμβρίου 2021 11:41

Νίκη της Κ20 του ΑΟ Θήρας κόντρα στον Φιλώτι σε ματς διαφήμιση για το άθλημα [vid]

Από τα παιχνίδια που μένουν ανεξίτηλα στις μνήμες των αθλητριών και των φιλάθλων είναι αυτό που έγινε το πρωί της Κυριακής μεταξύ των ομάδων Κ-20 του ΑΟ Θήρας και του ΑΜΣ Φιλωτίου στο κλειστό του ΔΑΠΠΟΣ.

AO THIRAS K20 PANYGIRISMOS

Σε ένα ματς διαφήμιση για το Κυκλαδίτικο Αναπτυξιακό Βόλεϊ που ήταν γεμάτο ανατροπές και κρίθηκε κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες, οι αθλήτριες της Νίκης Μουντάκη φάνηκαν περισσότερο ψύχραιμες στο τάι μπρέικ, επικρατώντας με 3-2 του ΑΜΣ Φιλωτίου που συνεχίζει να εντυπωσιάζει με την παρουσία του σε όλα τα τμήματα.

Σε ένα γεμάτο πρώτο σετ, όπου οι ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο, ο ΑΜΣ Φιλωτίου βγήκε νικητής με 25-27.

Το ίδιο αμφίρροπο ήταν και το δεύτερο σετ, όπου ο ΑΟ Θήρας είχε καλύτερες επιλογές, φτάνοντας στο 25-21, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Με ψυχολογία, ο ΑΟ Θήρας μπήκε και στο 3ο σετ, το οποίο και κέρδισε με 25-20, πετυχαίνοντας την ανατροπή.

Με όπλο το σερβίς της Μαριάνας Καλκάνη, οι ''Φιλωτίτισσες'' έκαμψαν την αντίσταση του ΑΟ Θήρας, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Στο τάι - μπρέικ, παρόλο που το Φιλώτι ξεκίνησε δυνατά παίρνοντας ισχυρό προβάδισμα, τα κορίτσια του ΑΟ Θήρας, έβγαλαν ψυχή στο γήπεδο, πέτυχαν την ανατροπή και τελικά πήραν το σετ με 15-12 και φυσικά τη νίκη στο παιχνίδι.