Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου, και τα αποτελέσματα των αγώνων σε Κ16, Κ14 και στο Κύπελλο.
Με νίκη ξεκίνησε και η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 5-0 της αντίστοιχης ομάδας του Ανδριακού, μπαίνοντας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο πρωτάθλημα.
Εδραιώνονται και αυξάνονται οι αλλαγές που έχει θεσπίσει από πέρυσι η ΕΠΟ σχετικά με τη διεξαγωγή του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων κ16 και κ14.
Ένα απίστευτο παιχνίδι με μεγάλες ανατροπές και 10 γκολ! Παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν χθες στο γήπεδο του Αρχίλοχου στη Πάρο, όπου οι ομάδες Κ14 του Νηρέα και του ΑΟ Πάρου αναδείχθηκαν ισόπαλες 5-5 για τον 3ο όμιλο.
Την πρώτη του νίκη και μάλιστα εκτός έδρα πήρε ο ΠΑΣ Τήνου απέναντι στην Άνω Μερά με σκορ 3-7 στον αγώνα που έγινε χθες στη Μύκονο για το πρωτάθλημα της Κ14.
Στον αγώνα που έγινε πριν λίγο στο Δημοτικό Γήπεδο της Άνω Σύρου, οι ομάδες των Μπελεγρίνη και Βασάλου αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, και συγκέντρωσαν από έναν βαθμό.
Στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου του πρωταθλήματος κ14 της Ε.Π.Σ Κυκλάδων, Πανθηραϊκός και Θύελλα Καμαρίου τέθηκαν αντιμέτωποι, το Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου στο γήπεδο των Φηρών.
Οι εγγραφές συνεχίζονται, στα πλαίσια ενίσχυσης των τμημάτων υποδομής του συλλόγου μας καλούμε παιδιά ηλικίας 2005 και μεγαλύτερα, δηλαδή κατηγορίας Κ-14 έως και Κ-18 να εγγραφούν στην ομάδα μας χωρίς μηνιαίες συνδρομές με δώρο τον αθλητικό εξοπλισμό.
Δείτε τις αγωνιστικές της Κ14 Κατηγορίας όπως προέκυψαν από την κλήρωση της ΕΠΣ Κυκλάδων που ολοκληρώθηκε πριν λίγο.
1ος όμιλος: Νέος ΑΟ Σύρου, Κανονιέρηδες Σύρου, ΑΟ Πάγου, Αίαντας Σύρου.
1η αγωνιστική
Νέος ΑΟ Σύρου - Κανονιέρηδες Σύρου
ΑΟ Πάγου - Αίαντας Σύρου
2η αγωνιστική
Κανονιέρηδες Σύρου - ΑΟ Πάγου
Αίας Σύρου - Νέος ΑΟ Σύρου
3η αγωνιστική
ΑΟ Πάγου - Νέος ΑΟ Σύρου
Κανονιέρηδες Σύρου - Αίας Σύρου
2ος όμιλος: Ανδριακός, Άνω Μερά, ΠΑΣ Τήνου, ΑΟ Μυκόνου.
1η αγωνιστική
ΠΑΣ Τήνου - Άνω Μερά
ΑΟ Μυκόνου - Ανδριακός
2η αγωνιστική
Άνω Μερά – ΑΟ Μυκόνου
Ανδριακός – ΠΑΣ Τήνου
3η αγωνιστική
ΑΟ Μυκόνου – ΠΑΣ Τήνου
Άνω Μερά – Ανδριακός
3ος Όμιλος: Αστέρας Μαρμάρων, ΑΟ Πάρου, ΑΜΕΣ Νηρέας, Μαρπησσαϊκός, Παμμηλιακός
1η αγωνιστική
Παμμηλιακός - Μαρπησσαϊκός
Νηρέας - ΑΟ Πάρου
Ρεπό: Αστέρας Μαρμάρων
2η αγωνιστική
Μαρπησσαϊκός - Νηρέας
ΑΟ Πάρου - Αστέρας Μαρμάρων
Ρεπό: Παμμηλιακός
3η αγωνιστική
Νηρέας – Παμμηλιακός
Αστέρας Μαρμάρων - Μαρπησσαϊκός
Ρεπό: ΑΟ Πάρου
4η αγωνιστική
Παμμηλιακός - Αστέρας Μαρμάρων
Μαρπησσαϊκός - ΑΟ Πάρο
Ρεπό: Νηρέας
5η αγωνιστική
ΑΟ Πάρου - Παμμηλιακός
Αστέρας Μαρμάρων - Νηρέας
Ρεπό: Μαρπησσαϊκός
4ος όμιλος: Πανθηραϊκός, Θύελλα Καμαρίου, ΑΜΣ Φιλωτίου, ΠΑΣ Νάξου
1η αγωνιστική
ΠΑΣ Νάξου – ΑΜΣ Φιλωτίου
Πανθηραϊκός – Θύελλα Καμαρίου
2η αγωνιστική
ΑΜΣ Φιλωτίου – Πανθηραϊκός
Θύελλα Καμαρίου – ΠΑΣ Νάξου
3η αγωνιστική
Πανθηραϊκός – ΠΑΣ Νάξου
ΑΜΣ Φιλωτίου - Θύελλα Καμαρίου
Με ανακοίνωση του ο ΑΜΣ Φιλωτίου γνωστοποιεί την έναρξη των εγγραφών στις ακαδημίες ποδοσφαίρου που θα λειτουργήσουν με προπονητή τον Ηλία Ορφανό.
Με ρεκόρ συμμετοχών (18 ομάδες) και χωρισμένο σε 4 ομίλους ξεκινά στις 24 Σεπτεμβρίου το πρωτάθλημα της Κ14.
Την Κυριακή 10/9 θα γίνουν οι κληρώσεις του πρωταθλήματος Ανδρών και του Κυπέλλου, όπως και για τα πρωταθλήματα των κ14 και Κ16.
Το Δ.Σ του Ανδριακού Ο.Φ, έπειτα από την αιφνιδιαστική αποχώρηση του προπονητή ποδοσφαίρου κ. Ιάκωβου Μπενά την Παρασκευή 25 Αυγούστου για προσωπικούς – επαγγελματικούς λόγους, σύναψε συνεργασία με 2 νέους προπονητές οι οποίοι καλούνται να στελεχώσουν σε σύντομο χρονικό διάστημα τις ακαδημίες της Ομάδας μας.