Δευτέρα, 28 Ιανουαρίου 2013 16:50

Παίδων: Α.Π. Σύρος 2002- Νέοι Ολυμπιακού

Ένα ντέρμπυ περισσότερο γοήτρου αφού και οι δυο ομάδες έχουν περάσει στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος.

Το ματς ήταν περισσότερο παιχνίδι κέντρου.

Στο 7 λεπτό σε αντικανονικό μαρκάρισμα του Καπελλα στη μικρή περιοχή στο Ζαφειρα ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι και κίτρινη κάρτα. Ο Ζαφειρας αποχώρησε από τον αγώνα μην μπορώντας να συνεχίσει.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μουλιδης κάνοντας το 1-0.

Έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο

Στο 50 λεπτό σε μια αδράνεια της άμυνας της ΑΠ Σύρος 2002 ο Φουασης με κοντινό πλασέ έφερε τις ομάδες στο 1-1

Στο 65 λεπτό σε μια αιφνιδιαστική αντεπίθεση της Σύρος 2002 κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Αργυρόπουλου μέσα στην μεγάλη περιοχή πάλι από τον ίδιο παίκτη Καπελλα. Το πέναλτι εκτέλεσε πάλι ο Μουλιδης κάνοντας το τελικό 2-1.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα Η Σύρος 2002 βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Α ομίλου

Η ομάδα του κ. Κάμπαξη έπαιζε με μικρότερους ηλικιακά παίκτες αφού μόλις 3 ποδοσφαιριστές ήταν 98αρηδες.

ΑΠ Συρος 2002: ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΚΟΚΚΑ ΜΗΤΣΚΑΣ ΜΙΧΑΛΟΒΙΤΣ ΦΩΤΕΙΝΙΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΚΗΣ ΚΟΝΔΥΛΑΣ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΟΥΛΙΔΗΣ ΖΑΦΕΙΡΑΣ ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΔΕΣΙΝΙΩΤΗΣ ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΒΟΥΤΣΙΝΟΣ ΠΡΕΚΑΣ ΡΟΥΣΣΟΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ

ΝΕΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ: ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΔΕΝΑΞΑΣ ΚΑΠΕΛΛΑΣ ΦΟΥΑΣΗΣ ΨΑΡΡΑΣ ΔΕΝΑΞΑΣ ΑΡΓΥΡΟΣ ΚΑΦΤΗΡΑΝΗΣ ΣΤΑΦΤΛΑΣ ΚΑΙΝΤΑΣ ΛΟΥΛΟΥΣ ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ ΓΚΙΟΥΡΑΙ ΣΑΜΑΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ