Δευτέρα, 05 Νοεμβρίου 2012 11:26

Δεν τα κατάφερε με Περαμαϊκό.

ANO MERA-PERAMAIKOS

Ενώ προηγήθηκε τελικά δεν τα κατάφερε να κρατήσει το σκορ η Άνω Μερά και ηττήθηκε τελικά εντός έδρας με 1-2 από τον Περαμαϊκό.

Σε ένα ματς που χαρακτηρίστηκε από τις πολλές κίτρινες κάρτες του Κυρίου Βάτσου, η γηπεδούχος Άνω Μερά και ο Περαμαϊκός, διεκδίκησαν ο καθένας τη νίκη σε ένα ματς που ήταν ιδιαίτερα δυνατό.

Οι Μυκονιάτες είχαν ένα καλό πρώτο μέρος δημιουργώντας αρκετές καταστάσεις μπροστά στην εστία του Ζώτου, καταφέρνοντας να ανοίξουν το σκορ στο 44΄με όμορφο πλασέ του Περιάλη εντός της μεγάλης περιοχής.

Στην επανάληψη η ομάδα της Μυκόνου πλήρωσε δύο αδράνειες και αρχικά ισοφαρίστηκε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπερνιδάκη στο 57΄, ενώ λίγο αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 70΄, ήρθε το γκολ της ήττας με τον Ανδριανόπουλο.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Νίκου Τζιώβα ταξιδεύει στη Νάξο όπου θα αντιμετωπίσει τον Πανναξιακό.

ΦΛΑΣ ΤΟΥ ΑΓΩNΑ

1ο Ημίχρονο

17' πολύ καλό σουτ από το Θεοχάρη εκτός περιοχής στην κίνηση και απόκρουση από Μώτο.
25' επικίνδυνη σέντρα-σουτ από τον Παπασταθόπουλο.
27' κεφαλιά από τον Nτούλια μέσα στην περιοχή.
28' πάσα Παπασταθόπουλου στον Λεπτάκη και σουτ στην "αγκαλιά" του τερματοφύλακα του Περαμαικού.
35' ο Κονέ εκτελεί φάουλ που έδιωξε ο Αγγελίδης με γροθιές.
42' σουτ Σαμαρά στο δοκάρι.
44' ΓΚΟΛ για την Άνω Μερά  με τον Περιάλη με πλασέ μέσα στην περιοχή ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους με 1-0.

2ο Ημίχρονο

53' σουτ Μπερνιδάκη που πέρασε από τους αμυντικούς της Άνω Μεράς και κατέληξε στα χέρια του Αγγελίδη.
57' ΓΚΟΛ με εύστοχο πέναλτι από τον Μπερνιδάκη φέροντας το παιχνίδι ξανά στα ίσα με σκορ 1-1.
64' σέντρα από τον Σιδέρη στον Μπερνιδάκη και εκτίναξη Αγγελίδη στα χέρια.
69' Σιδέρης σουτ που μάζεψε ο τερματοφύλακας του Α.Σ. Άνω Μεράς.
70' ΓΚΟΛ από τον Ανδιανόπουλο με εξωτερικό φάλτσο στη μικρή περιοχή.
77' φάση διαρκείας με τον Θεοχάρη να σουτάρει αλλά η μπάλα βρίσκει στους αμυντικούς του Περαμαικού και καταλήγει στον Χατζηπαναγιώτη, ο οποίος πασάρει στον Περιάλη, που σουτάρει κλίγο άουτ.
79' σέντρα από Ασημομύτη Α. στον Τουρέ ο οποίος πιάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Μώτου.
85' εκτέλεση φάουλ από τον Κονέ, ο Αγγελίδης διώχνει στο "Γ" του τέρματος.
88' κόκκινη κάρτα στον Περιάλη μετά από δεύτερη κίτρινη από τον διαιτητή κ.Βάτσιου, για θέατρο.

Άνω Μερά

Αγγελίδης, Κεραμιδάς, Πετράι, Χατζηπαναγιώτης (82' Ασημομύτης Ν.), Μαρτίνος, Ασημομύτης Α., Περιάλης, Ντιαιέ (75' Κουκάς Ζ.), Λεπτάκης (63' Τουρέ), Παπασταθόπουλος, Θεοχάρης.