Σάββατο, 16 Σεπτεμβρίου 2023 23:14

Super League: «Περίπατος» του Παναθηναϊκού στο Αγρίνιο

Χατ τρικ για τον εκπληκτικό Μπερνάρ στο Αγρίνιο, με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί άνετα του Παναιτωλικού 5-0, χωρίς να πιεστεί και να σπαταλήσει δυνάμεις πριν τη Βιγιαρεάλ – Αϊτόρ (πεν.), Μάγκνουσον τα άλλα δύο τέρματα.

Η ανωτερότητα του Παναθηναϊκού δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης στο Αγρίνιο. Οι «πράσινοι» με τον Μπερνάρ να κάνει το καλύτερο παιχνίδι του με τη φανέλα τους, είχαν εύκολο βράδυ στην έδρα του Παναιτωλικού. Ο οποίος είδε τα σχέδιά του για να κλείσει τους χώρους με διάταξη τριών στόπερ, να «σμπαραλιάζονται» γρήγορα.

Το τελικό 0-5 τα λέει όλα για τους «πράσινους» που έκαναν το 3Χ3 στη Super League, παίρνοντας δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Μπερνάρ, που πέτυχε και τα τρία πρώτα γκολ της ομάδας του. Με τον Αϊτόρ στα τελευταία λεπτά με πέναλτι και τον Μάγκνουσον στις καθυστερήσεις με κεφαλιά, να κάνουν το 0-5.