Παρασκευή, 20 Ιανουαρίου 2012 20:21

Νίκη για τους εφοπλιστές Ανδριακός – ΑΟ Τήνου

andriakos-ao tinou 1 2011

Ένα πολύ καλό παιχνίδι από πλευράς Ανδριακου που κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του ματς.  Κουλουρης (2) και Ζαννακης οι σκόρερ για τους Ανδριώτες. Ο Κουλούρης στο 30ο λεπτό έκανε το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο ίδιος παίκτης έπειτα από ασίστ του Κοντού έκανε στο 72ο λεπτό το 2-0 για την ομάδα του και ο Ζαννάκης 10 λεπτά αργότερα έκανε το τελικό 3-0.

Καλά στάθηκε γενικά και η ομάδα του ΑΟ Τήνου και ίσως σωστά να διαμαρτύρεται για ακυρωθέν γκολ που καταλογίστηκε επιθετικό φάουλ στο 2-0. Κατά τα αλλά καλή η διαιτησία χωρίς λάθη.

Περίπου 50 άτομα παρακολούθησαν το ματς. Ο τερματοφύλακας του Ανδριακου Παπουτσής έκανα 3 μεγάλες σωτηρίες επεμβάσεις.

Ανδριακό:  (Ανίσης) Παπουτσης, Κρεατσουλας, Ρασι, Κοντομαρκος, Κουτρας, Μαστροδημας, Σεμα, Γλυνος, Κοντος, Ζαννακης, Κουλουρης
Αλλαγές: Μπασιμακοπουλος, Κριτης, Μπαλλας
ΑΟ Τήνου: (Σουρανης) Καμολινος, Βιδος,  Τριανταφυλλος, Τσικουρας, Τριγωνης, Μουσαι, Βελαλοπουλος Β., Θεοδώρου, Βελαλοπουλος Ελ. Βιδαλης Φ., Βιδαλης Αν.