Κυριακή, 18 Δεκεμβρίου 2011 16:29

Χωρίς νίκη πάλι η Μύκονος (Βιντεο, δηλώσεις)

aom-rodos_0_2011

Στην 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου ο Α.Ο. Μυκόνου έπαιξε στο γήπεδό του απέναντι στην ομάδα της Ρόδου όπου το παιχνίδι ήρθε ισόπαλο κάτι που είναι άσχημο για τη Μύκονο που πήρε μόνο ένα βαθμό.

Στο πρώτο ημίχρονο όμως η ομάδα της Ρόδου έκανε περισσότερες φάσεις ενώ στο δεύτερο η Μύκονος ήταν καλύτερα και παίζανε περισσότερο στην περιοχήτων αντιπάλων. Ο αγώνας είχε αρκετές διαμαρτυρίες και για τις δύο ομάδες αλλά οι γηπεδούχοι θεώρησαν μεγάλη αδικία ότι τους ακύρωσαν τρία γκολ ενώ τουλάχιστον το ένα ήταν καθαρό. Ο αρχηγός της Ρόδου, Δανάς, αφού πήρε κόκκινη κάρτα επειδή υπήρξε ύβρις σε αντίπαλο παίχτη στο 85' όπου άρχισε να διαμαρτύρεται στους διαιτητές και έτσι δεν θα παίξει στην επόμενη αγωνιστική. Το τελικό σκορ έμεινε 1-1.

William Hill Sports

aom-rodos_1_2011

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ
1ο ΗΜΙΧΡΟΝO
Στο πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε η Ρόδος κάνοντας φάσεις αλλά η άμυνα της Μυκόνου έδιωχνε συνεχώς. Ο Καταπόδης στο 12' εκτέλεσε     φάουλ αλλά ο Μανταφούνης απέκρουσε.
15' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Μυκόνου με τον Αργυρίου να σουτάρει και η μπάλα καταλήγει στο δεξί δοκάρι του Αρχοντάκη.
17' Η Ρόδος κέρδισε φάουλ αλλά ο Σκαρλάτος βρήκε το τείχος του ΑΟ Μυκόνου και η μπάλα βγήκε άουτ.
23' Ο Τσάλμας σούταρε όμως ο Αρχοντάκης, ο τερματοφύλακας της Ρόδου, μπλόκαρε.
24' Η Ρόδος παίρνει το προβάδισμα στο παιχνίδι με το γκολ του Καταπόδη όπου κατέληξε απευθείας στα δίχτυα του Μανταφούνη.
30' Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ζουγανέλης προσπάθησε με κεφαλιά να φέρει το παιχνίδι ισόπαλο αλλά ακυρώθηκε.
32' Ο Αργυρίου σε φάουλ βρίσκει το τείχος.
38' Άλλη μια καλή προσπάθεια για ισοφάριση από τον Τσάλμα με κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από το οριζόντιο δοκάρι.
42' Ο Φράγκος έκανε σουτ αλλά η μπάλα πέρασε μπροστά από το τέρμα.
45' Ο Γκίνης σούταρε όμως ο Μανταφούνης απέκρουσε ενώ βρισκόταν κάτω.

aom-rodos_2_2011

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ
2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ
52' Εκτέλεση φάουλ από Παπασταθόπουλο αλλά η μπάλα πήγε στα χέρια του Αρχοντάκη.
55' Ο Τσάλμας επιχείρησε γκολ όμως η μπάλα κατέληξε αυτογκόλ που δεν δόθηκε γιατί έδωσαν οφσάιντ.
62'  Ο Πανέτας έριξε απευθείας την μπάλα στο τέρμα των αντιπάλων όμως ο Δανάς έδιωξε ενώ ήταν πάνω στην γραμμή του τέρματος.
67' Ο Τουμάσης έκανε κεφαλιά όμως πάλι πέρασε μπροστά από το τέρμα.
71' Ακυρώθηκε γκολ του Θεοδώρου ως οφσάιντ.
80' Ο Πανέτας σουτάρει αλλά ο Αρχοντάκης  διώχνει με γροθιά πάνω από το τέρμα του.
82' Γκολ για τη Μύκονο με σκόρερ τον Παπασταθόπουλο απευθείας από φάουλ.
93' Παπασταθόπουλος μετά από κόρνερ και ο τερματοφύλακας της Ρόδου έδιωξε με γροθιά.

Οι συνθέσεις:

Μύκονος (Γιώργος Αθανασιάδης: Μανταφούνης, Μπαλής, Αλεξανδρόπουλος, Ζουγανέλης, Καραντζάς, Κούκας, Αργυρίου, Ξένος, Τσαλμάς (68΄ Τσουμάσης), Παπασταθόπουλος, Πανέττας.

Ρόδος (Σάββας Ορφανίδης): Αρχοντάκης, Δανάς, Παπαδόπουλος (75΄ Θαμνόπουλος), Καντιμοίρης, Πελέκης, Πατούχος, Γκινής, Σκαρλάτος, Καταπόδης, Ορφανίδης, Φράγκος

Διαιτητής: Σχίζας (Αθηνών)