Δευτέρα, 07 Ιανουαρίου 2019 16:07

Με... φορά η Κ14 ΕΠΣ Κυκλάδων 0-2 την ΕΠΣ Χίου [vid]

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων πανηγύρισε η Κ14 ΕΠΣ Κυκλάδων αφού επικράτησε με 0-2 της ΕΠΣ Χίου κάνοντας αποφασιστικό βήμα πρόκρισης φτάνοντας τους 6 βαθμούς σε τρια ματς.

Το συγκρότημα του Γιώργου Μοστρατου ήταν ανώτερο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασε στην κατάκτηση της νίκης πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Στο 34' ο Μακρυωνίτης έκανε το 0-1 με σουτ μετά το κόρνερ του Βαμβακούση ενώ στο 38' ο Κάτρης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4' Σουτ του Κυρίτση άουτ

8' Σουτ του Αλεξόπουλου ο Ξαγοράρης μπλοκάρει

21' Σουτ του Παντελαίου άουτ

23' Ο Γιαννακόπουλος σούταρε μέσα από την περιοχή και έδιωξαν οι αμυντικοί της Χίου.

24' Ο Μακρυωνίτης μπήκε διαγώνια μέσα στην περιοχή και σε θέση τετ α τετ όμως ο Τζώρτζης έδιωξε σε κόνερ

34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ.  Μακρυωνίτης με σουτ μετά από αδράνεια στην άμυνα της Χίου από το κόρνερ του Βαμβακούση κάνει το 0-1

38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Ο Κάτρης μετά από ασίστ του Μακρυωνίτη

55' Σουτ του Μαργώνη η μπάλα άουτ.

59' Φάουλ του Γιαννακόπουλου η μπάλα άουτ.

64' Σουτ του Ορφανού μέσα από την περιοχή λίγο άουτ.

63' Σουτ του Κάτρη λίγο άουτ.

ΕΠΣ ΧΙΟΥ (Δημήτρης Ντούλης) Τζώρτζης, Καστερνούδης (28' Ντάνος), Δόλωμας, Τσελάμι, Μουτάφης, Αντωνίου, Καραπιπέρης, Αλεξόπουλος, Μανωλιάς, Τζαφέρι, Μέργιες.

12. Καραμούζος, 13 Ζαννάρας, 14' Κίτρινος 15 Μονιόδης, 16 Μερεος, 17 Μαργάνης.

ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ (Γιώργος Μοστράτος) Ξαγοράρης, Κυρίτσης, Ορφανός, Φέγγης, Ψαρρας, Παντελαίος, Βαμβακούσης, Μακρυωνίτης, Γιαννακόπουλος, Κάτρης, Φιλιππούσης

Στον παγκο οι Κουρέντα, Πετράς, Ρούσσος, Ρουμελιώτης, Μαθιάσος, Γιουλάι, Λέκκας, Ζουγανέλης.