Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2011 00:14

Φιλική ήττα για τη Μύκονο, «χάλασε» των Ελευθεριάδη και Θαµνίδη…

atromitos_p-ao_mykonoy

Την φιλική ήττα με 2-1 από το Κορωπί γνώρισε η Μύκονος.

Η ομάδα του Γιώργου Αθανασιάδη παρά τη καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε στο γήπεδο του Κορωπίου δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ (0-1 Τσαλμάς) του πρώτου ημιχρόνου, χάνοντας τελικά τον αγώνα με 2-1.

Μάλιστα οι άνθρωποι της Μυκόνου διαμαρτυρήθηκαν έντονα για το δεύτερο γκολ, που όπως υποστηρίζουν προήλθε από ποδοσφαιριστή, που βρισκόταν σε εμφανή θέση οφ σάιντ.

Για την Μύκονο ξεκίνησαν οι: Μπουρνιάς, Αργυρίου, Αλεξανδρόπουλος, Καρατζάς, Κέκελης, Κουκάς, Πανέτας, Μπούσα, Τσαλμάς, Τουμάσης, Φαρμάκης.

Η επόμενη φιλική δοκιμασία για τον Α.Ο Μυκόνου θα γίνει την Τετάρτη στις 17:00 στην Βάρη, με αντίπαλο τον Αστέρα.

Χάλασαν οι μεταγραφές

Σε ναυάγιο οδηγήθηκαν οι συζητήσεις των Ελευθεριάδη και Θαµνίδη, αφού Μύκονος και παίχτες φαίνετε ότι τα «χάλασαν» στις λεπτομέρειες . Οι προσπάθειες για ενίσχυση της ομάδας δεν σταματούν με την Διοίκηση και το τεχνικό επιτελείο της Μυκόνου να εξετάζουν περιπτώσεις ποδοσφαιριστών που θα μπορούσαν να ενταχθούν στο ρόστερ της ομάδας πριν τις 30 Σεπτεμβρίου, όπου λήγει και η διορία των μεταγραφών του Περιφερειακού.