Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2017 21:13

Βροχή από γκολ στο Μαρπησσαικός - ΠΑΣ Νάξου

Συνολικά επτά γκολ, τα τρία εκ των οποίων με πέναλτι, ήσαν αρκετά για να χορτάσουν οι φίλαθλοι που παρακολούθησαν χθες το ματς Μαρπησσαϊκός – ΠΑΣ Νάξου 2-5.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε νωρίς και ήδη στο 18' το σκορ ήταν 1-3 με σκόρερ τους Ισμαιλάι στο 6', Σκιαδά στο 8' και 18', ενώ για τους γηπεδούχους είχε μειώσει σε 1-2 με πέναλτι ο Βιτζηλαίος.

Στην επανάληψη το σκηνικό επαναλήφθηκε καθώς σημειώθηκαν δύο γκολ σε δύο λεπτά. Πρώτα στο 58' ο Σκιαδάς έκανε χατ τρικ και το σκορ 1-4 και στο 59΄πάλι ο Βιτζηλαίος με νέα εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 2-4.

Με πέναλτι στο 90' έκλεισε το σκορ ο Πετρόπουλος κάνοντας το τελικό 2-5.

Διαιτήτευσαν οι Καλορογιάννης , Ρούσσος Β. και Μαθιουδάκης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ (Γαβάλας): Ζουμής, Κορρές, Τριβυζάς, Ρούσσος Μ.,Βιτζηλαίος, Κρητικός, Τριαντάφυλλος, Τζανακόπουλος Μ.( 68' Κυδωνιεύς), Τζανακόπουλος Κ., Ρούσσος Α., Τσιγώνιας.

ΠΑΓΚΟΣ: Τζανακόπουλος Γ.

ΠΑΣ ΝΑΞΟΥ (Σπαής): Λουλάι, Μελανίτης, Πιτταράς, Σεργής, Πετράς ( 89' Καραβάνας), Μπάκαλος, Δεγαίτας ( 87' Κωστούλας-Σάββας), Πετρόπουλος Ισμαιλάι, Πρεβόλης (88' Βαζαίος), Σκιαδάς.

ΠΑΓΚΟΣ: Μαυρομμάτης, Λαγογιάννης