Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2016 22:05

Νέο ξεκίνημα ο Μαρπησσαϊκός 5-0 τον Καρτεράδο

Ξέσπασε στον ελλιπέστατο Καρτεράδο, που ήλθε στην Πάρο με 11 παίκτες, ο Μαρπησσαϊκός νικώντας με 5-0.

Οι γηπεδούχοι προηγήθησαν 2-0 στο ημίχρονο με γκολ των Τζανακόπουλου Κ. στο 27' και του προωθημένου Τριαντάφυλλου στο 40'.

Στην επανάληψη απελευθερωμένοι οι νικητές απέδωσαν ωραίο ποδόσφαιρο και έφθασαν στο ευρύ 5-0 με γκολ των Κρητικού στο 48', Ρούσσου στο 66΄ και Βιτζηλαίου στο 87'.

Νίκη ηθικού για τους Μαρπησσαίους και φροντιστήριο για τους φιλοξενούμενους μιας και ο ακούραστος Γ. Νταρακλίτσης δεν σταματά να συμβουλεύει και να καθοδηγεί ακόμη και στις βαριές ήττες.

Διαιτήτευσαν οι Ρούσσος Γ., Ρούσσος Ι. και Ρούσσος Β.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ (Γαβαλάς): Ζουμής, Τριαντάφυλλος, Παπαδόπουλος, Τριβυζάς, Κορρές, Κρητικός, Βιτζηλαίος, Τζανακόπουλος Μ., Τζανακόπουλος Κ.(67' Μπάλιος), Ρούσσος (68΄Θεοδώρου), Δρόσος ( 70΄Κυδωνιεύς).

ΠΑΓΚΟΣ: Τζανακόπουλος Γ.

ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ (Νταρακλίτσας): Ροδάκης, Φέκας, Βαρμαζής, Γιώτης, Δενδρινός, Ρούσσος, Νταρακλίτσης, Φωτεινός, Χαρλαμπίδης, Κουλόλι, Κυβρικοσαίος.