Δευτέρα, 08 Δεκεμβρίου 2014 16:55

Συναρπαστικό ματς με νικητή τον ΠΑΣ

Σημαντική νίκη που του έδωσε προβάδισμα για την πρωτιά στον 2ο όμιλο παίδων πέτυχε χθες ο ΠΑΣ Νάξου, ο οποίος μετά από ένα συναρπαστικό ντέρμπι κόντρα στον Πανναξιακό, που είχε δύο μεγάλες ανατροπές, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-4 και να φτάσει τους 15 βαθμούς, οδηγώντας την κούρσα στον βαθμολογικό πίνακα.

PAPADOPOULOSΠολύς ο κόσμος που βρέθηκε στις εξέδρες του ΔΑΚ Νάξου, όπου ίσως έχει σημειωθεί ρεκόρ για αγώνα Παιδικού πρωταθλήματος, με τους πιτσιρικάδες των δύο ομάδων όμως να τους αποζημιώνουν και με το παραπάνω, αφού φρόντισαν να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και το σφύριγμα της λήξης του αγώνα.

Στο 2ο λεπτό ο Γρυλλάκης και στο 13ο ο Πρεβόλης που ήταν με χατ τρικ ο MVPτης χθεσινής αναμέτρησης, έβαλαν μπροστά τον ΠΑΣ Νάξου με 0-2, με τον Πανναξιακό να πετυχαίνει την ολική επαναφορά στο παιχνίδι με τρία γκολ των Γκάμε (17’), Κασέμι (23’) και ένα αυτογκόλ των φιλοξενούμενων στο 25’, με το σκορ να γυρίζει 3-2 υπέρ του. Οι παίκτες του Πέτρου Μαράκη όμως δεν τα έβαλαν κάτω και λίγο πριν την ανάπαυλα στο 33’ ισοφάρισαν σε 3-3 με τον Πρεβόλη. Ο ίδιος παίκτης στο 48’ της επανάληψης με μία αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το 3-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Διαιτητής ήταν ο Φίλλιπος Φαν Άακεν

Πανναξιακός (Ζαφείρης): Μανδηλαράς, Γκέρος (40’ Βαζαίος), Φακίνος, Λεγάκης, Λιακόπουλος, Κασέμι, Δράγαζης (68’ Κουνάδης), Βαλέττας, Βερνίκος, Γκάμε (69’ Σκυλάκης), Κααραπάτης.

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Μανδηλαράς, Σιδερής Ν-Π., Λαγογιάννης, Σιδερίς Μ., Κωστούλας, Μαγαρίτης (40’ Κατσουρός), Μελισσουργός (69’ Μαρούλης), Πρεβόλης, Δεγαϊτας, Πρίντεζης (65’ Βαλέττας Ι.), Γρυλλάκης.