Πέμπτη, 03 Οκτωβρίου 2013 19:40

Πανθηραϊκός - Αστέρας Τραγαίας PreGame‏

Αυτό το σαββατοκύριακο ανοίγει η αυλαία του πρωταθλήματος Κυκλάδων για τη ποδοσφαιρική περίοδο 2013-2014.

Το Σάββατο 5 Οκτωβρίου και ώρα 19:00 ο Πανθηραϊκός υποδέχεται στο Δημοτικό Γήπεδο Καμαρίου τον Αστέρα Τραγαίας, για την πρώτη αγωνιστική του 3ου ομίλου.

Το παιχνίδι αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αφού και οι δύο ομάδες θα αναζητήσουν το θετικό αποτέλεσμα για να ξεκινήσουν με το δεξί τη νέα ποδοσφαιρική περίοδο.

Αμφότερες οι δύο ομάδες, έχουν δώσει μέχρι σήμερα από δύο επίσημους αγώνες η κάθε μια, για το θεσμό του Κυπέλλου.

Ο γηπεδούχος Πανθηραϊκός στην πρώτη φάση επικράτησε του Καρτεράδου, ενώ αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού από τη Θύελλα Καμαρίου. Από την άλλη, η ομάδα της Νάξου ξεκίνησε επίσης με νίκη απέναντι στην Αναγέννηση Νάξου, γνώρισε όμως τον αποκλεισμό στη β' φάση από το Φιλώτι.

Την περσινή περίοδο στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, Αστέρας Τραγαίας και Πανθηραϊκός ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, ενώ στο δεύτερο γύρο ο Πανθηραϊκός είχε επικρατήσει με σκορ 3-0.

Την αναμέτρηση του Σαββάτου θα διευθύνουν οι: ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ, ΔΡΟΣΟΣ, ΒΑΪΛΑΣ.