Δευτέρα, 14 Νοεμβρίου 2011 09:26

Ανατροπή στο… «παρά πέντε» για τον Παμμηλιακό

adamantas_pammiliakos_2011

Αγώνας για γερά νεύρα και με χιτσκοκικό φινάλε, ήταν αυτός που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα, στο δημοτικό στάδιο Μήλου, ανάμεσα στην ομάδα των Πολλωνίων και τον Παμμηλιακό Β.

{div float:left}{/div}
Το παιχνίδι, που έκλεισε την τρίτη αγωνιστική του τοπικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, ήταν ισορροπημένο σε όλη του τη διάρκεια, με τις δύο ομάδες να έχουν τις δικές τους καλές στιγμές.

Στο πρώτο ημίχρονο, κανένας επιθετικός δεν μπόρεσε να απειλήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, και το σκορ κλείδωσε στο ουδέτερο 0 – 0 για την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, το σκηνικό ήταν παρόμοιο, η κατοχή της μπάλας ήταν μοιρασμένη και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να αποκτήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού για να ανοίξουν το σκορ.{div float:right}{/div}

Το 1 - 0, έγινε έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, με το δυνατό άνεμο να μπερδεύει την άμυνα του Παμμηλιακού, το Μανώλη Σίδερη να εκμεταλλεύεται την αδράνεια των αντιπάλων του και να σκοράρει για τα Πολλώνια, με ωραίο γκολ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Λίγο αργότερα, ο νεαρός άσσος του Παμμηλιακού, Δημήτρης Καμπανάρος, σε μία προσωπική προσπάθεια από το κέντρο του γηπέδου, κατάφερε να ισοφαρίσει για την ομάδα του, περνώντας όλη την αντίπαλη άμυνα και εξαπολύοντας ένα κεραυνό προς την εστία του τερματοφύλακα των Πολλωνίων, από το ύψος της μεγάλης του περιοχής.

Στις καθυστερήσεις, και ενώ όλα έδειχναν ότι ο αγώνας θα λήξει ισόπαλος, ο Παμμηλιακός κέρδισε φάουλ, σε πλάγια θέση, έξω από την περιοχή των αντιπάλων του. Την εκτέλεση ανέλαβε ο μικρός Νίκος Ψαθάς, ο οποίος με τεχνικό σουτ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 1 – 2.