Παρασκευή, 10 Ιανουαρίου 2014 18:14

Μεγάλα παιχνίδια στο παριανό πρωτάθλημα «Πάνθεον». Βαθμολογία-σχόλια & δηλώσεις

Τέσσερα συναρπαστικά ματς με εκπλήξεις, πολλά γκολ και ωραίο θέαμα, διεξήχθησαν το τελευταίο διήμερο στο τοπικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Πάρου ΠΑΝΘΕΟΝ.

Μεγάλη κερδισμένη η ΛΑ ΚΟΥΡΟΥΝΙΑ, που εκμεταλλεύτηκε την γκέλα των SOCCERNTE και έπιασε κορυφή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ένα ντέρμπυ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και μας έδωσε την ευκαιρία να απολαύσουμε ποιοτικό ποδόσφαιρο.

Οι ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ξεκίνησαν εντυπωσιακά, έκρυψαν την μπάλα έχοντας τον Γκαρώνη σε μεγάλη μέρα και ορεξάτους τους υπόλοιπους, προηγήθηκαν 2-0 με γκολ το ένα καλύτερο του άλλου. Εκπληκτικό το τελείωμα του Καβάλη στο δεύτερο γκολ. Όμως οι Αντιπαριώτες αντέδρασαν, ισοφάρισαν και συνετέλεσαν ώστε να δούμε ένα από τα καλύτερα ημίχρονα που έχουν γίνει στο πρωτάθλημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η μάχη συνεχίστηκε οι ηττημένοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 5-4,στη συνέχεια όμως η κούραση τους, αλλά και η επιμονή των νικητών έφεραν τα πάνω κάτω και φτάσαμε στο τελικό σκορ, που πάντως η έκταση του δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα.

ΝΕΟΙ ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ- LIVERCOOL 2-3

Δύσκολη νίκη για την Livercool, που αν και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, πιέστηκε στο δεύτερο, ισοφαρίστηκε, ο Παύλος σημάδευε τα δοκάρια και χρειάστηκε να καθαρίσει ο ποδηλάτης, λίγο πριν το τέλος.

Οι πιτσιρικάδες της Αντιπάρου παρουσιάζονται συνεχώς καλύτεροι, αποκτούν εμπειρίες και το σπουδαιότερο ευχαριστιούνται την συμμετοχή τους.

Και αυτό το παιχνίδι κρίθηκε στο τέλος, χάρις στην καλή τοποθέτηση του Γιάννη, που αιφνιδίασε την άμυνα.

Και οι δύο ομάδες σαφώς επηρεασμένες από την αποχή, οι ανάσες περιορισμένες, πολύ καθοριστικός ο Μοίρης που δύσκολα τρώει γκολ.

Αλέξη η πολύ γρήγορη ποδοσφαιρική σου σκέψη, αδικείται από την πολύ αργή σωματική αντίδραση.

Δεν το μαζεύεις λίγο;

ΞΕΚΟΛΟΘΡΕΥΤΗΣ-SOCCERNTE 7-7

Παρά το 1-4 του ημιχρόνου δεν τα παράτησαν, ο πατατάκιας πήρε μπροστά και αν δεν ήταν ο Σωτήρης, ίσως το μπαμ να ακουγόταν μέχρι τον Πειραιά.

Ανώνυμες πηγές από τον Ξεκολοθρευτή έλεγαν ότι δόθηκαν απαντήσεις, ζούσαμε γι αυτό το παιχνίδι και κάποιοι κατάλαβαν τι έχασαν.

Αντίθετα ο πρόεδρος επωνύμως έλεγε ότι «ήταν μία καλή προπόνηση για τους πρωταθλητές μετά την διακοπή των εορτών. Τα γατάκια και οι προδότες θα τιμωρηθούν την κατάλληλη ώρα!!!»