Τρίτη, 20 Φεβρουαρίου 2024 14:55

Σημαντική εντός έδρας νίκη για την Κ14 του ΑΟ Μυκόνου

Η ομάδα Κ14 του ΑΟ Μυκόνου κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη απέναντι στην Ελλάς Σύρου με σκορ 2-0.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πιέζουν από το 1ο λεπτό του αγώνα για να σκοράρουν, κάτι το οποίο κατάφεραν στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Ντόκο. Το ματς συνεχίστηκε με του Μυκονιάτες να πιέζουν σε όλο το ματς.

Την ίδια εικόνα είχε και το 2ο ημίχρονο με τον Κυπραίο από πλευράς Μυκόνου να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του, διαμορφώνοντας και το τελικό 2-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Κοκτσίδης με βοηθούς του κ.κ . Ρούσσο και Σαργολόγο.

ΑΟ Μυκόνου: Ντάτσι Ι., Ντάτσι Ρ, Αμοιρίδης, Παπακωνσταντίνου, Λεράι, Χόντζα, Κωλλέτης, Δημητσάντος, Ντόκο, Πρέκας, Βαρβούνης

Αγωνίστηκαν και οι: Πολίτογλου, Μητράι, Κεφάλας, Συριανός, Μανδηλαράς, Κυπραίος

Ελλάς Σύρου: Παππάς, Κωνσταντινίδης, Βεργίνης, Κουτσοφιός, Καρακήτσης, Πετρουτσάτος, Ρούσσος, Αρβανίτης, Θωμόπουλος, Λούπας, Ρίτσος

Αγωνίστηκαν και οι: Συρίγος, Νομικός, Συγομήλας, Ζαράνης, Ρούσσος, Σάγιας, Ρούσσος Α.