Δευτέρα, 05 Φεβρουαρίου 2024 10:04

Κ16: Τρομερή ματσάρα και μοιρασιά για Πανναξιακό και Θύελλα Καμαρίου!

Χορταστικό και συναρπαστικό παιχνίδι παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο ΔΑΚ Νάξου το Σάββατο, με τον Πανναξιακό και τη Θύελλα Καμαρίου να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3 για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος Κ16.

Ο Μανθόπουλος με ωραίο δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ στο 8' για τον Πανναξιακό.

Στο 21' η Θύελλα ισοφάρισε, με τον Ορφανό να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1, αλλά οι Ναξιώτες απάντησαν ένα λεπτό μετά, με τον Μανθόπουλο να σκοράρει ξανά για το 2-1.

Η Θύελλα αντέδρασε ξανά στο 40' ισοφαρίζοντας σε 2-2 με τον Σελμάνι.

Το παιχνίδι απέκτησε... άγρια ομορφιά στα τελευταία λεπτά, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από ένα γκολ στο φινάλε.

Μετά από κόρνερ του Λέκκα, ο Βαλέττας με κεφαλιά σκόραρε για το 3-2 στο 85'.

Ωστόσο, η Θύελλα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και έφερε για άλλη μια φορά το ματς, με τον Πάμα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από τη μικρή περιοχή, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3 στο 87'!

Διαιτητική τριάδα: Φαν Άακεν, Δεγαΐτας, Σφυρόερας

Πανναξιακός (Σιδερής): Χωριανόπουλος (λ. τρ. 33΄Μαϊτός Σ.), Κύλης (λ. τρ. 18' Μαϊτός Κ.), Ορφανός, Ρότσι, Ντέμος, Βαλέτας, Μάρκου (λ.τρ. 70΄Καστρήσιος), Μάκα, Λέκκας, Μαυρίδης, Μανθόπουλος,

Θύελλα Καμαρίου (Φίλων): Τσάνι, Αγκόλι, Ζίβιτσε, Σελμάνι, Κανουσάι, Πάνα, Λυγνός, Φύτρος Χ. (77' Νόκα), Κοϊδελάι, Χασανμπέλι (41' Ισουφάι), Φύτρος Σ. (77' Τσολάι)