Παρασκευή, 27 Οκτωβρίου 2023 19:18

Ξεκίνησε με "διπλό" η Κ16 της ΑΕ Μυκόνου

Η ομάδα Κ16 της ΑΕ Μυκόνου ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις με νίκη καθώς επικράτησε με σκορ 0-1 επί του Αίαντα Σύρου.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να χάνουν 2 ευκαιρίες με τον Καλλίγερο στο 1ο λεπτό του αγώνα, όμως από εκεί και μετά οι Μυκονιάτες πήραν τον έλεγχο του αγώνα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο με κύριους εκφραστές τους Ζωγράφο και Γιαννόπουλο.

Το 2ο ημίχρονο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με την ομάδα του Γιάννη Καρατζά να βρίσκεται κοντά στο γκολ το οποίο ήρθε στο 55ο λεπτό με πλασέ του Μπούσι μέσα από τη μικρή περιοχή. Οι Συριανοί ανέβασαν τη πίεση προκειμένου να ισοφαρίσουν χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Σαμοθράκης με βοηθούς του κ.κ. Ζαράνη και Ρούσσο

Αίαντας Σύρου (Φωτεινιάς): Ντουμαλιός, Δρόσος, Σκορδίλας (59' Μωραϊτης), Αρακάς, Χαϊντίνι, Ρουσσούνελος, Τσιτσιουμής, Πετρόπουλος, Καλλίγερος, Γκοζάι, Στεφάνου

ΑΕ Μυκόνου (Καρατζάς): Πολύζος, Χαλίλι, Ντρέου, Νίπολλι, Βετσάι, Χανιώτης, Ματάι (78' Φιορεντίνος), Καράι, Ζωγράφος (46' Μπούσι), Γιαννόπουλος (58' Ντούλης), Κοτσέλι